Zati Eşya Taşımacılığı Nedir

183.413

Ticari amaç için taşınmayan, insanların kişisel olarak satın aldıkları ve kullandıkları eşyalara zati eşya adı verilir. İnsanların günlük yaşamlarında kullandıkları ev eşyaları, iş yerlerinde kullanılan eşyalar, kişilere ait olan araçlar ve buna benzer kişisel olarak kullanılan birçok eşya zati eşyaya örnek olarak verilebilir. İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı bu tür eşyaları yurt dışına taşıma ihtiyacı duyabilir. Bu taşıma işlemine, uluslararası zati eşya taşımacılığı denilmektedir. Özellikle, yurtdışına çalışmaya gidecek olan vatandaşlarımız veya eğitim amacıyla taşınan insanlar eşya taşımacılık işlerine ihtiyaç duymaktadır.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Nedir

Uluslararası zati eşya taşımacılığı, nakliyat firmaları tarafından yapılabilmektedir. Zati eşyalarınızın taşınma sürecindeki güvenliği firmalar tarafından sağlanmaktadır.  Sadece ev ve iş eşyalarınız değil kendinize ait araçlar da zati eşya sınıfına girmektedir. Bu tür eşyalarınızı da zati eşya taşımacılığı yapan firmalar ile taşıtabilirsiniz. Zati eşyaların gümrükten geçişi sırasında ücret ödenmemektedir. Eşyaları taşınacak kişinin gerekli belgeleri ve izinleri alması gerekmektedir. Evrakları tam olan kişinin zati eşya taşımacılığı sürecinde sorun yaşaması beklenmemektedir. Kişinin alacağı izinler dışında nakliyat firmalarının da alması gereken izinler vardır. 

Uluslararası Zati Eşya Taşıma

Eşya taşıma alanında da eskiye göre değişiklikler yaşanmaktadır. Eskiden eşya nakliyat işlemleri, sadece ülke sınırları içinde yapılabiliyordu. Gelişen şartlar ile birlikte uluslararası zati eşya taşımacılığı hizmetleri de firmalar tarafından verilebiliyor. Firmalar, profesyonel hizmetler ile kişisel eşya taşımacılığınızı en güvenli şekilde yapabilmektedir. Zati eşya taşımacılığı konusunda bilinmesi gerekenler vardır.

 

 

Öncelikle zati eşyalarını taşıtmak isteyen kişi nakliyat firmasıyla iletişim haline geçmelidir. Eşyaların durumu hakkında gerekli bilgiler verilmelidir. Nakliyat firmaları eşyalarınızı kapınızdan alıp istediğiniz yere kadar götürebilmektedir. Eşyaların listesi firmalar tarafından çıkartılarak her türlü resmi ve güvenlikli taşımacılık yapılmaktadır. Zati eşya taşımacılığı alanında gümrükleme konusu da önemli olan konulardan biridir. Eşyalarınızın doğru bir şekilde belgelendirilmesi gerekir. Eşyaların ticari amaçla taşınmadığı belgelenmelidir. 

Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Uluslararası zati eşya taşımacılığı için gerekli olan belgeler vardır. Bu belgeler içinde en önemlilerden biri Cmr anlaşmasının kopyasıdır. Zati eşyanın gideceği ülkeden alınan oturma izni, ülkenin vereceği diğer izinler de önemli olan belgeler arasındadır. Bu belgeler tamamlandıktan sonra rahat bir şekilde zati eşya taşımacılığı yapılabilir. Zati eşya taşımacılığı yapan firmalar ülkelerin eşya taşıma kurallarına hakimdir. Bu nedenle tecrübeli firmalar ile anlaşma sağlayıp daha rahat bir taşımacılık süreci yaşayabilirsiniz. Nakliyat firmalarına internet üzerinden araştırmalar yapılarak ulaşılabilir. Firmalar, uzman kadroları ile zati eşya taşıma, gümrükleme ve teslim süreçlerinde en güvenilir hizmetleri verebilmektedir.

Nakliyat firmaları, tüm Avrupa dışında Asya ve Afrika ülkelerine de çeşitli ulaşım imkanlarıyla zati eşya taşımacılığı yapabilmektedir. Firmalar, depo hizmetleri, kapıdan kapıya eşya teslim ve eşya sigortalama gibi hizmetleri müşterilerine sunmaktadır. Uluslararası alanda tüm ülkelere zati eşya taşımacılığı yapabilen firmalar, Türkiye’den aldığı eşyaları dünyanın herhangi bir konumuna kurallara uyarak ulaştırabilmektedir. Zati eşya taşıtmak isteyen kişinin eşyaları, firmaların lojistik uzmanları tarafından paketleme, ambalajlama ve yükleme gibi işlemler en uygun şekilde yapılmaktadır. Kara, deniz ve hava yollarının tümüyle yapılabilen zati eşya taşımacılığı son zamanlarda talep gösterilen bir alan haline gelmiştir.

Zati Eşya Taşıma Fiyatları

Uluslararası zati eşya taşımacılığı fiyatları çeşitli etkenlere göre değişebilmektedir. Eşyanın hangi ülkeye gönderileceği, eşyanı hacmi, Türkiye’den alınacak ülke gibi kriterler fiyat üzerinde etkiye sahiptir. Zati eşya taşımacılığı sırasında gümrük kapılarında ücret alınma durumu olmamaktadır. Bu nedenden dolayı zati eşya taşınması diğer taşıma türlerine göre daha uygun olabilmektedir. Nakliyat firmalarından almak istediğiniz hizmetler de fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenlerden ötürü net bir zati eşya taşımacılığı fiyatı vermemiz mümkün değildir. Net bilgi almak için zati eşya taşımacılığı yapan firmalar ile iletişime geçilmelidir.

Zati Eşya Ambalajlama

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1