Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Yurtdışı Zati Eşya taşımacılığı hemen hepimizin malumu olan ve “kargo” kelimesiyle neredeyse gündelik hayatımızın çoğu bölümünde karşılaştığımız bir faaliyettir. Bu faaliyet özellikle dijitalleşen dünyada alışveriş alışkanlıklarının da dijital dünyaya ayak uydurması ile birlikte yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi “kargo” kuryeleriyle kapımızı çalmaktadır. Nakliye ve taşımacılık kavramlarıyla aşina olduğumuz bu faaliyet “kargo” kavramıyla da bizlere kendini sevdirmeyi başarmış görünmektedir. Zati eşya taşımacılığı da bu faaliyetin önemli bir parçası olup “şahsi eşyaların el değiştirme gerekçesi ile değil de gereksinimler dolayısı ile bir yerden bir başka yere nakli” olarak tanımlanmaktadır.

Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Eşya sahibi gerçek veya tüzel kişiler bu eşyalarını başka yerlere nakletme talebiyle taşımacılık firmalarından hizmet talep etmekte ve bu faaliyet taşımacılık firmalarınca icra edilmektedir. Yurt dışı eşya taşımacılığı da yine benzer gereksinimlerle birlikte şahsi eşyaların yurt dışına nakli faaliyeti olarak karşımıza çıkmakta olup ulusal taşımacılığa nazaran ayrı bir özen, tecrübe ve yeterlilik gerektirmektedir. Firmamız Yurtdışı zati eşya taşımacılığı konusunda gerekli tüm hususları ve müşteri beklentilerini karşılamak gayretiyle sektörde yerini almış ve zati eşyalarınızın zayii olmadan dünyaya yolculuğunu üstlenmiştir. Zaten müşterilerin esas beklentisi de bu yolculuktan budur; zati eşyaların zayii olmadan adreslerine ulaşması.

Yurtdışı Zati Eşya Taşıma

Müşteriler şahsi eşyalarının uluslararası seyahatinde, öncelikli olarak bu seyahatin kazasız belasız neticelenmesini ve taşıma firmalarına teslim ettikleri bu eşyalarının teslimat adreslerine zarar görmeden ulaştırılmasını beklemektedirler. Müşteriler sadece gerçek kişilerden oluşmamakta, bazen firmalar, fabrikalar, iş yerleri, tüzel kişilikler de kendilerine ait olan zati eşyaların naklini talep edebilmektedirler.

Örneğin bir iş yeri kendisine ait iş makinelerin veya iş yerine ait zati malzemelerin yurt dışında başka bir adrese teslimatını talep edebilmektedir. Bu süreçte bu malzemelerden modüler olanların de-montesi veyahut taşımaya hazırlanması gibi ön hizmetler gerekebilmektedir. Yine yurtdışı zati eşya taşımacılığı sürecinde ürünlerin bazen geçiş ülkelerinde bir süre bekletilmesi, kontrolü gibi gereksinimler ortaya çıkabilmektedir ve bu gereksinimler taşımacılık firmasının sorumluluklarını arttırmaktadır. Yine müşteriler zati eşyalarını firmalara teslim ederken firmalara güvenmek istemektedirler.

Yolculuk sürecinde gerçekleşebilecek risklere karşı güven duymak istemektedirler. Firmamız müşterilerin tüm bu beklentilerine uygun olarak gerek sigorta alternatifleri, gerek demonte ve montaj ve de paketleme hizmetleri, zorunlu bekleme noktalarında güvenlik tedbirleri gibi tüm unsurları müşterilerinin hizmetine sunmakta ve müşterilerinin eşyalarını gönül rahatlığıyla teslim etmeleri için tüm şartları sağlamaktadır.” Zati eşyalar zayii eşya olamaz ”diyen firmamız sorumluklarının bilinci ve bu konudaki donanımının verdiği güvenle yola çıkmaktadır.

Zati Eşya Taşıma Ücretleri

Müşterilerin talepleriyle doğrultusunda firmalar öncelikle taşınacak olan zati eşyaların keşif ve ölçümlerini yapmakta, varış adresi doğrultusunda fiyatlama yapılmakta, müşterinin özel talepleri varsa maliyet hesabıyla fiyat tablosu güncellenmekte ve nihai fiyat teklifi müşteriye sunulmaktadır. Müşterinin kabul beyanı ile birlikte, Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı Sözleşmesinin taraflarca imzalanması ile taşınacak olan eşyanın taşıyıcı firmaca teslim alınma süreci başlamaktadır. 

Eşyanın nakil öncesinde hazırlanma gereksinimleri özenle yerine getirilmekte ve taşıma firmalarının kapasite ve hizmet alternatifleri doğrultusunda yolculuk süreci başlamaktadır. Bu süreçte firmalar teslim aldıkları eşyaları depolama ve aktarma noktalarına sevk etmekte, sonrasında gümrük işlemleri tamamlanmakta ve nihai olarak deniz, hava veya kara yolu taşımacılığı ile zati eşyanın dünyaya seyahati başlamaktadır.

Yurtdışına Eşya Taşıma

Taşımacılık firmalarının lisansları, sahip olduğu belgeler ve vizyonları müşterilere firma tercihleri konusunda yol göstermekte olup yine müşteri referansları da müşterilerin taşıma firması tercihlerinde belirleyici olmaktadır. Yurt dışı zati eşya taşımacılığı fiyatlamaları sunulan hizmet ve müşteri talepleriyle belirlenmektedir. Dolayısıyla müşterilere sunulan fiyat tekliflerinde müşterilerin, hangi hizmetlerin ne şekilde fiyatlandığı, bu fiyatlama karşısında kendilerine hangi hizmetlerin sunulacağı gibi hususları dikkatlice incelemelidir. Biliyoruz ki bilinçli müşteriler, yurtdışı zati eşya taşımacılığı firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edeceklerdir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1