Türkiye’den Romanya’ya Nakliyat

877

Türkiye’den Romanya’ya nakliyat eskiden çok zor iken günümüzde oldukça kolay bir iştir. Bunun en önemli nedeni teknolojinin gelişmesidir. Uygun araçlar ve nakliyat sırasında gelişmiş aletler kullanılır. Dolayısıyla eşyalarınız hasar almadan taşınmış olur. Bizim aracılığımızla Türkiye’den Romanya’ya nakliyat işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Türkiye Romanya arası taşımacılıkta farklı yol seçenekleri mevcuttur. Hava, kara ya da deniz yollarından size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Seçilen yol çeşidi, takip edilecek güzergâh ve hava koşulları gibi unsurlara göre nakliyat süresi değişiklik gösterir. Bu yüzden kışları süre daha çok artar. Özellikle kar, fırtına gibi hava şartlarında sıkıntılar artmaktadır. Bu da nakliyat zamanını değiştirir. Genel olarak 5-10 gün sürmektedir.

Türkiye’den Romanya’ya Nakliyat

Yaşam şartları, okul ve iş gibi durumlardan dolayı Türkiye’den Yurt dışına göçler artış göstermeye başlamıştır. Taşınmak için tercih edilen ülkelerin başında Romanya gelmektedir. Romanya’ya taşınacakların bir takım desteğe ihtiyaçları oluşur. Bu ihtiyaçların başında eşyalarının taşınması gelir. Çünkü sahip oldukları eşyaları götürmeleri Romanya’dan eşya almalarından daha kârlıdır. Türkiye’den Romanya’ya nakliyat gibi bir karar verdiğinizde taşımacılık firmamızdan destek alabilirsiniz.

Romanya zati taşımacılık kuralları aşağıdaki gibidir. Akacak ya da bozulacak hiçbir şeyin taşınması gerçekleştirilmez. Eşyaların düzgün paketlenmesi gerekir. Patlayıcı, yakıcı veya yanıcı maddeler olmamalıdır. Taşınacakların tamamının yasal olması zorunludur. Belirtilen kurallara uyulmadığı takdirde Romanya’ya taşımacılık gerçekleştirilemez. Hatta yasal olmayan maddelerin nakliyatı olursa hapis cezası bile verilmektedir. Bu yüzden bu maddelere dikkat etmenin önemi çok büyüktür.

Türkiye'den Romanya'ya Nakliyat

Romanya zati taşımacılık kurallarına aykırı eşyaların sizin eşyalarınızla aynı araçta taşınması bile sizi zor duruma sokabilir. Bu nedenle hizmet alacağınız firmayı iyi seçmelisiniz. Gerekli tüm belgelerini görmek istediğinizi söylemelisiniz. Hepsini ayrıntılı olarak inceleyip kararınızı öyle vermenizde fayda vardır.

Türkiye’den Romanya’ya Nakliyat Firmaları

Çok sayıda taşımacılık firması bulunmaktadır. Ayrıca birçok Türkiye’den Romanya’ya nakliyat firmaları vardır. Ayrıntılı bir araştırma sonucu size en uygun olanını bulabilirsiniz. Aşağıda Türkiye Romanya arası nakliyat sırasında gereken belgeler madde madde yazılmıştır. Romanya’da oturma izni, pasaport (Günü geçmemiş olacak) olmalıdır. Çalışma izni ya da öğrenci ise okuldan kabul kâğıdı gereklidir. Romanya’da ikametgâh edilecek evin adresi geçinebileceğini gösteren belge zorunludur.

Yukarıdaki belirtilen evraklardan en önemlisi oturma iznidir. Bunları tamamladıktan sonra nakliyat için konsolosluğa gidip başvuru yapabilirsiniz. Eksik olması durumunda başvurunuz onaylanmayacaktır. Dolayısıyla tüm belgelerinizin tam olduğuna emin olmalısınız. Romanya için uluslararası evden eve taşımacılık firması seçerken yalnız ücrete bakmak doğru bir yaklaşım değildir. Bunun sebebi ücretini azalması eşyalarınızın özen gösterilmeden taşınmasının gerçekleşmesidir. Böyle bir durumda eşyalarınız hasar görecektir. Dolayısıyla daha büyük bir maddi zarara uğramış olacaksınız. Bu yüzden nakliyat firması seçerek çok dikkat emeniz gerekir. Ayrıca düşük ücretli firmaların dolandırıcı olması da oldukça büyük bir olasılıktır. Dolandırılmamak veya eşyalarınızda hasar olmaması için iyi bir araştırma sonucu firma tercih etmelisiniz.

Türkiye’den Romanya’ya Nakliyat Taşıma Fiyatları

Uluslararası taşımacılık ücretleri değişiklik gösterir. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Mesela Türkiye Romanya’ya nakliyat fiyatları ortalama olarak bellidir. Ancak bazı faktörlere göre değişebilir. Türkiye Romanya nakliyat ücretlerini etkilen faktörler vardır. Takip edilecek yol, köprü ücretleri (Kara yolu kullanılacaksa) ve gümrük vergileri (Deniz yolu kullanılacaksa)bu faktörlere örnek verilebilir. Ayrıca nakliyatın gerçekleştirileceği aracın marka ve modeli ile harcanacak toplam yakıt miktarı da çok önemlidir.

Türkiye'den Romanya'ya Nakliyat

Taşınacak eşyaların ağırlığı ve ekipteki kişi sayısı fiyatı doğrudan etkiler. Uluslararası nakliyatta görevli ekipteki kişi sayısı çok önemli bir faktördür. Kişi sayısı ne kadar artarsa eşyaların sorunsuz taşınması da o kadar iyi olacaktır. Eğer fazla ya da büyük ebatlarda ürünlerin nakliyatı gerçekleştirilecekse büyük araçlar tercih edilmelidir. Örneğin beyaz eşyalar ve koltuklar beraber taşınacaksa büyük araçlara ihtiyaç vardır.

Geçilecek köprü sayısı çok ise nakliyat ücretinin yüksek olması da kaçınılmazdır. Uluslararası nakliyatta fiyatlar m3 cinsi esas alınarak hesaplanmaktadır. Aynı zaman gidilecek yol uzunluğu arttıkça harcanacak yakıt miktarı da artar. Zaten yakıt fiyatları çok pahalı olduğundan dolayı nakliyat ücreti yüksek olacaktır.

Türkiye Romanya Nakliyat Ücretleri

Türkiye Romanya nakliyat ücretleri her firma için farklı olabilir. Fakat ortalama ücretler bellidir. Ortalamanın altında fiyat teklifi yapan firmalara itibar edilmemelidir. Çünkü Uluslararası evden eve nakliyat çok masraflı bir hizmettir. Yani düşük ücretlerle gerçekleştirilmesi olanaksızdır. Bu yüzden ortalamanın altında fiyatla çalışan firmalara güvenilmemelidir. Yoksa birçok problemle karşılaşmak kaçınılmazdır.

Nakliyat sırasında eşyalarınız hasar görmesi veya dolandırılma gibi sorunlar yaşamamak için dikkatli olunmalıdır. Özellikle ödemeyi nakliyattan önce isteyen yerlere asla güvenilmemelidir. Çünkü taşımacılığı yaparken özensiz davranmaları çok büyük bir ihtimaldir. Diğer bir olasılık ise parayı alıp sizi yarı yolda bırakarak mağdur edebilirler. Dolayısıyla ödemenin yarısını nakliyat öncesi, kalanını da işlem bitiminde verilmelidir. Eğer firma bu durumu kabul etmezse kesinlikle orasıyla anlaşma yapılmamalıdır.

Türkiye’den Romanya arası taşımacılıkta deniz yolu tercih edilecekse öncesinden bazı hazırlıkların yapılması gerekir. Bu hazırlıkların başında gümrük izinlerinin alınması gelmektedir. Gerekli izinlerin alınması ödeyeceğiniz nakliyat ücretine dahildir. Yol boyunca harcanacak yakıt, eşyaların paketlenmesi ve eve teslim edilmesi de nakliyat ücretinin içinde olan hizmetler arasındadır.

Türkiye'den Romanya'ya Nakliyat

Türkiye Romanya Nakliyat Şirketi

Türkiye’den Uluslararası taşımacılıkta taşınacak eşyalara sigorta yapılması çok önem taşımaktadır. Bunun sebebi sigortanın olması durumunda nakliyat sırasında eşyalarınızda oluşacak herhangi bir hasarın giderilmesidir. Aksi takdirde taşımada eşyalarda meydana gelecek sorunda mağdur kalırsınız. Bu da sizi maddi olarak büyük zarara uğratacaktır.

C3 belgesi olmayan firmalarla asla anlaşmamalısınız. Çünkü bu taşımacılık yetkisinin bulunmadığını gösterir. Yani firma kadar sizde suç işlemiş sayılacaksınız. Ayrıca herhangi bir sorun yaşadığınızda hukuki hiçbir hakka sahip olmayacaksınız. Diğer önemli bir hususta firma hakkındaki yorumlardır. Bunun sebebi o firmadan önceden hizmet alan kişilerin düşünceleridir. Dolayısıyla dikkatte alınmasında fayda vardır.  Bu kapsamda uluslararası evden eve taşımacılık işlerinin de geniş kapsamlı bir faaliyet alanı bulunmaktadır.

Tercih edilecek nakliyat şirketinin yasal olduğundan emin olunmalıdır. Taşınacak eşyalara sigorta yapılmalıdır. Firmanın tecrübe durumu ve nakliyatta görevli olacak kişi sayısı dikkatte alınmalıdır. Gerekli bütün evrakların firma tarafından temin edilmelidir.C3 belgesine sahip olunmalıdır. Firma ile ilgili internetteki yorumlar oldukça önemlidir. Yukarıda Türkiye Romanya nakliyat şirketi seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler belirtilmiştir. Hepsinin önemi çok büyüktür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1