tr

Türkiye’den Norveç’e Evden Eve Nakliyat

281

Norveç Evden Eve Nakliyat

Aynı il içinde ev taşımak bile zorlu ve stresli bir iş iken Türkiye’den farklı bir ülkeye taşınmak daha zor ve uzun bir süreçtir. Norveç dünya ülkeleri içinde insana verilen değer ve yaşam kalitesi açısından üst sıralarda bir ülke olduğu için çoğu kişinin yaşama hayali kurduğu bir ülkedir. Norveç’te çalışma imkianı bulan, Norveç’teki şirketlerden iş teklifi alıp Norveç’te çalışmaya başlayacak Türkiye’de yaşayan kişiler Norveç’teki yeni hayatlarına başlarken ev taşıma işi için Türkiye’den Norveç’e evden eve nakliyat firmalarını seçerler. Türkiye’den Norveç’e ya da farklı bir ülkeye eşya taşımada uluslararası evden eve nakliyat konusunda uzman firmalar ile evden eve nakliyat yapılmalıdır.

Türkiye’den Norveç’e Evden Eve Nakliyat

Türkiye’den farklı bir ülkeye ev taşımak eşya taşımanın yanında prosedür ve evrak işlerinin de yoğun olduğu bir taşınma sürecidir. Taşınma işlemi gerçekleşirken taşınan eşyalar ve taşınan kişiler ile ilgili belgelerin tam olması gerekmektedir. Türkiye’den Norveç’e evden eve nakliyat ile taşınacağı zaman Norveç’e girişte Gümrük işlemlerinde sorun çıkmaması ve kısa zamanda eşyaların Norveç’e ulaşması için belgelerin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Norveç’e taşınan kişinin pasaport fotokopisi, Türkiye’deki ikametgah belgesi, Norveç’e taşınma sebebi ile ilgili belge (çalışma belgesi, çalışma belgesi v.b.) istenen belgelerin bazılarıdır. Belgelerin tam olması ve gümrükte bir sorun ile karşılaşılmaması için yurtdışı zati eşya taşımacılığı yapan ve gümrük müşaviri ile çalışan bir firma ile eşya taşımacılığı yapılmalıdır.

Norveç’ten Türkiye’ye Eşya Taşıma

Taşınma işi masraflı bir süreçtir. Bir ülkeden bir ülkeye taşınma daha masraflı bir süreçtir. Taşınacak ülkenin uzaklığı ve taşınacak olan eşyaya göre nakliye fiyatı belirlenmektedir. Türkiye’den Norveç’e evden eve nakliyat fiyatı belirlenirken de bu kriterler gözününde bulundurulmaktadır. Norveç Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğu için taşınacak eşyaların paketlemesinin Avrupa Birliği standarlarına uygun paketlenmesi gereklidir. Bu sebeple Norveç’e taşınma işini uluslararası eşya taşıma yapan firmalar ile taşınma işi yapılmalıdır. Türkiye’den Norveç’e eşya taşıma süresi Türkiye ile Norveç arası 4000 kilometre olduğu için ve gümrük işlemleri de olduğu için minimum 2 haftada taşınma işlemi gerçekleşir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?