Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma

359.095

Türkiye’den Polonya’ya ev taşıma faaliyetleri her zaman popüler faaliyetler arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok insan farklı sebeplerden dolayı yurt dışına evini taşımaktadır. Günümüzde birçok uluslararası evden eve nakliyat yapan farklı firmalar vardır. Bu sebepler, bazen eğitimden kaynaklı olabiliyorken, bazı durumlarda da iş sebebiyle olabilmektedir. Genellikle insanlar daha iyi bir yaşam koşulu maksadıyla ülke değiştirmeyi tercih ediyorlar. Eğer ki Türkiye’den Polonya’ya ev taşımaya karar verdiyseniz, iyi ve doğru bir firma seçmenize özen göstermelisiniz. Burada önemli olan kısım taşıma firmasının yeterli tecrübeye sahip olmasıdır. Uluslararası evden eve taşımacılık yapan firmalar genel olarak karayoluyla taşımacılık yapmaktadırlar. Taşıma yapılacak eşyalarının alanında uzman bir ekip tarafından planlamasının yapılması önemlidir.

Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma

Özellikle Türkiye’den Polonya’ya ev taşıma faaliyetleri için yoğun bir evrak hazırlama sürecinin bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bunlardan önce bütün yasal işlemleri ayarlamamız gerekmektedir. Yasal prosedürde çıkacak olan herhangi bir sorun tüm dengeleri alt üst edecektir. Bu konuya özen göstermemiz gerekmektedir. Paket yapılacak olan eşyalar kontrol altında olmalıdır. Paketlenecek olan eşyaların içine patlamaya müsait maddeler konulmamalıdır. Kırılması muhtemel eşyaların güvenliği için kartonların üstlerine kırılabilir ibaresi yazılmalıdır. Taşıma işlemi uzun bir yolculuk olabileceği için eşyaların düzenli ve kontrollü biçim de düzenlemesi gerekir.

Polonya’ya ev taşıma şirketleri birtakım kurallara uygun davranmak durumundadır! Şirketler genellikle teslimat süreleri için 15 gün süre vermektedirler, bu 15 günlük sürede taşıma hizmetleri oluşmaktadır. Gümrükleme işlemlerinin tamamını şirketler yapmaktadır. Bütün gümrükleme işlemleri şirket tarafından yapılarak müşteriler hiçbir şekilde evrak işleriyle uğraştırılmamaktadır.  Şirketler teknolojik imkanları da son derece kullanmaktadırlar. Şirketler taşıma işlemleri için müşterilerden belgeler talep etmektedirler. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde şirkete teslim edilmesi gerekmektedir.  Son zamanlarda artan COVİD-19 salgınına karşıda şirketler son derece hassas şekilde davranarak, hijyen kurallarına dikkat etmektedirler.

Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma

Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma Firmaları

Günümüz lojistik sektöründe yurt dışına uluslararası evden eve nakliyat yapan birçok Türk firma mevcuttur.  Bu firmalara internetten ulaşmak mümkündür.  Firmalar genellikle karayolu taşımacılığını tercih etmektedirler.  Firmalar arasında tercih yapmadan önce dikkat etmemiz gereken husus tercih yapacağımız firmanın deneyim sahibi olmasıdır. İşinin ehli uzman kişiler tarafından taşıma işlemlerinin yapılmasıdır. İyice, detaylı araştırmalar yapılarak lojistik firması tercih edilmelidir. Yasal belgeyle çalışan firmalar tercih edilmelidir. Bazı firmalar dolandırıcılık işlemleri yapabilmektedir. Eşyalarımızın güvenli bir şekilde adrese ulaşmasını istiyorsak, güvenirliliği yüksek firmaları tercih etmemiz gerekmektedir.

Firmaların uluslararası prosedürlere uygunluğunu bilmemiz gerekmektedir.  Polonya ülkesi Avrupa Birliğine üye bir ülke olduğu için firmalar birçok belge talep etmektedir. Havayolu ile de taşıma yapan firmalar bulunmaktadır. Ancak havayolu maliyeti daha yüksek olduğundan dolayı genellikle karayolu tercih edilmektedir. Uluslararası evden eve taşımacılık profesyonel bir iştir, bu yüzden tanınmış, profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Böylece taşıma işlemi daha kolay yapılmakta olur. Plan yapılma sürecinde sizlere eksper plan hizmeti verilecektir. Bu hizmet ile süreç işlemi başlamış olur.

Türkiye’den Polonya’ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Uluslararası evden eve taşımacılık fiyatları evdeki eşyaların boyutuna, türüne göre farklılık göstermektedir. Uluslararası evden eve nakliyat yapan firmalar evin büyüklüğüne göre fiyat aralıkları belirlemektedir. 2+1 boyutta olan bir ev ile 3+1 boyutta olan ev arasında fiyat farkı oluşacaktır. Taşınacak olan eşyaların hacmi de fiyatları etkilemektedir. Günümüzde her ülkeye özellikle Avrupa ülkelerine karayoluyla ve havayoluyla taşımacılık işlemleri yapılmaktadır. Karayoluyla taşıma işlemlerinde fiyatlar havayoluna göre daha uygundur. Polonya konumu itibariyle karayolu bakımından müsait konumda olan bir ülke olmasından dolayı karayolu taşımacılıkta daha çok tercih edilmektedir.

Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma

Eşyaların sayısı da taşıma işlemi sırasında fiyatları etkileyecektir. Eğer taşınacak çok fazla eşyanız mevcut ise fiyat yüksek olacaktır. Polonya Avrupa Birliğine üye bir ülkedir. Bu sebeple taşıma işlemleri sırasında ekstra olarak gümrük vergilerinden ücret alınacaktır. Kırılması muhtemel eşyalar ekstra güvenlikte korunması gerekeceği için bazı firmalar bunlara ekstra ücret talep edebilmektedirler. Değerli eşya kategorisine giren bu tarz eşyaların kırılmaması ve zarar görmemesi için firmalar ekstra koruma yöntemleri almaktadırlar. Bu alınan yöntemler elbette ki fiyatlara yansıyacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında Polonya’ya ev taşıtmayı istediğiniz zaman mutlaka bu tür hizmetlerin fiyatları konusunda detaylı bir araştırmanın da içerisinde yer almalısınız!

Türkiye Polonya Ev Taşıma Fiyatları

Yabancı bir ülkeye ev taşıma fiyatları, eşyalara oranla daha yüksek fiyattadır. Uluslararası evden eve taşımacılık yapan firmalar ev taşıma fiyatlarında birçok farklı fiyatlandırma yapmaktadırlar. Evin boyutu, evin yapısı gibi konularda farklı fiyatlandırma ücretlerine gitmektedirler. Gidecek olan eşyaların hacim ve mesafesi göz önüne alınarak fiyatlar hesaplanır.  Bunların haricinde evdeki eşyaların ek olarak istenecek eşya toplama, eşya paketleme ve eşya yerleştirme kısımları ekstra olarak ücretlendirilmektedir.  Birçok kişi yurt dışına ev taşıma fiyatları konusunda ürkmektedir. Ancak Polonya bu konuda uygun fiyatlarda olan bir ülkedir, diyebiliriz.

Diğer lüks Avrupa Birliği ülkelerine göre fiyatlar daha uygundur. Örneğin Fransa, İngiltere, Avusturya gibi daha yüksek standartta ülkeler fiyatlar daha pahalıdır. Polonya bu ülkelere nazaran daha normal seviyelerde bir ülkedir. Bu sebeple uluslararası evden eve nakliyat fiyatları daha uygundur. Burada fiyatı etkileyen konulardan birisi de mesafe konusudur. Taşınacak olan bölgeye mesafe ne kadar fazla ise fiyat farkı o kadar fazla olacaktır.  Ev taşıma fiyatları genel olarak TL para sistemiyle yapılmaktadır. Ancak bazı şirketler Euro ve Dolar bazlı işlemlerde yapmaktadırlar. Ama genel olarak finans işlemleri TL üzerinden yapılmaktadır. Euro ve dolar pek fazla tercih edilmemektedir.

Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma

Türkiye Polonya Eşya Taşıma Şirketi

Türkiye’den Polonya’ya karayoluyla uluslararası evden eve nakliyat yapan birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler profesyonel işinin ehli insanlar tarafından çalıştırılmaktadır. Nakliyat yapılacak olan eşyalar şirket tarafından sigorta kapsamında güvence altında olmalıdır. Sigorta güvencesi vermeyen şirketler tercih edilmemektedir. Herhangi bir sorun durumunda sigorta sayesinde sorun çözülecektir. Şirketler için en önemli konu müşteri memnuniyetidir. Müşteriler ne kadar memnun kalırlarsa, şirketin saygınlığı o derece artıracaktır. Şirketler uluslararası evden eve taşımacılık işlemlerinde hijyen kurallarına da dikkat etmektedirler.

Şirketler taşıma işlemlerini yapmadan önce Polonya ile Türkiye arasındaki gereken yasal izinleri almaktadırlar. Şirketler bu yapılan yasal işlemler sayesinde sınır kapılarındaki uzun bekleyişlerin önüne geçmektedirler. Şirketler uluslararası taşımacılık işlemlerinde kaliteli paketleme işlemleri yapmaktadırlar.  Şirketler eşyaların boyutuna göre fiyatlandırma yapmaktadırlar. Kırılacak olan eşyalar şirketler tarafından daha dikkatli korunmaktadır. Şirketler metreküp fiyatlarını eşyanın gideceği adrese göre belirlenmektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1