Uluslararası Evden eve nakliyat Fiyatları

Bir evden başka bir eve taşınmak aynı şehir içinde olduğunda bile stresli ve yorucu bir iştir. Ülke değiştirerek yapılan taşınma işinde ise stres ve yoruculuk en üst düzeye çıkmaktadır. Türkiye’den farklı bir ülkeye taşınırken ilk olarak bu taşınma sürecinde taşınma işini yapacak evden eve nakliyat şirketini bulmak gerekmektedir. Profesyonel bir evden eve nakliyat şirketi ararken uluslararası evden eve nakliyat fiyat araştırması da yapılmalıdır. 

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Fiyat araştırması yaparken fiyatı yüksek olan bir evden eve nakliyat şirketinin her zaman en iyi nakliyat şirketi olmadığını unutmamalıyız. Yurtdışına taşınma işi masraflı bir süreçtir fakat iş teklifi ile yurtdışına giden bazı kişiler bu masrafa katlanmamaktadırlar. Yurtdışında bir firmadan iş teklifi alan ve kabul eden kişiler iş sözleşmesi yaparken taşınma masraflarının da ilgili şirket tarafından karşılanması şeklinde anlaşma yapmaktadırlar. Böylece Türkiye’den taşınan kişinin taşıma şirketinin ödemesi ilgili şirket tarafından yapılmaktadır.

Uluslararası Ev Taşıma Ücretleri

Taşınma sürecinin masraflı bir süreç olmasıyla beraber bir ülkeden başka bir ülkeye taşınmak masrafı daha da arttırmaktadır. Taşınma sürecinde uluslararası evden eve nakliyat fiyat araştırması yaparken öncelikle verilen fiyatın hangi hizmetleri kapsadığına dikkat edilmelidir. Türkiye’deki eşyaların paketlenmesi, taşıma aracına yüklenmesi, gideceği ülkeye nakli, gidilen ülkede belirtilen yere eşyaların indirilmesi ve eve yerleştirilmesi başta olmak üzere bu hizmetlerden hangisinin verileceği ve fiyata dahil olduğu sorulmalıdır. 

Türkiye’den başka bir ülkeye taşınırken ülkelerarası taşınma işlemi olduğu için eşyaların paketlenmesi de özenli ve özel yapılmalıdır. Taşınılacak ülkenin yol uzunluğuna göre değişmekle beraber eşyaların paketlenmesi hangi ülke olursa olsun her yol durumuna ve her hava şartına uygun olmalıdır. Uluslararası evden eve nakliyat fiyat araştırması yaparken düşük fiyatlı bir teklif alındığında bu teklifin neleri kapsadığı incelenmelidir. Ayrıca ilgili taşıma firmasının daha önce mutlaka uluslararası nakliyat yapan bir firma olduğuna dikkat edilmelidir. 

Uluslararası Eşya Taşıma Fiyatları

Türkiye’den yurtdışında herhangi bir ülkeye taşınmanın maliyeti yüksektir. Yurtdışına taşınırken uluslararası evden eve nakliyat fiyatları değişkenlik göstermekte ve belli kriterlere göre fiyat belirlenmektedir. Bu fiyatı etkileyen faktörler şöyledir. 

  • Taşınılacak ülkenin uzaklığı ve bulunduğu konum fiyatı etkileyen önemli bir faktördür. Ülkenin uzaklığı kilometre olarak ne kadar fazla ise fiyat o kadar yüksek olur. Taşınılan ülkeye eşyaların taşınması için hangi yolun kullanılacağına göre de fiyat değişiklik göstermektedir. Kara yolu, deniz yolu kullanılabilir yada hem kara yolu hem deniz yolu aynı anda kullanılabilir. Hem kara yolunun hem deniz yolunu aynı anda kullanıldığı taşıma işinin maliyeti daha fazladır. Türkiye’den farklı bir kıtadaki ülkeye taşınıldığı takdirde uluslararası evden eve nakliyat fiyat olarak daha yüksek olur. 

 

  • Türkiye’den farklı bir ülkeye taşınılacağı zaman evden eve nakliyat fiyatını etkileyen bir diğer faktör gümrük masraflarıdır. Türkiye’den çıkış yapıldıktan sonra eşyaların taşınılan ülkeye eşyaların girişi sırasında gümrük harcı ve gümrük masrafları çıkmaktadır. Gümrük masrafları da tutar olarak ülkeden ülkeye değişmektedir. Profesyonel bir uluslararası evden eve nakliyat şirketi bir gümrük müşaviri ile de çalıştığı için uluslararası evden eve nakliyat masraflı bir taşınma işidir. 

  • Türkiye’den eşyalar paketlendiği zaman hemen yurtdışına doğru yola çıkmayacaksa taşıma şirketinin deposunda istenilen süreye kadar depolanabilir. Aynı konu gidilen ülkede de geçerlidir. Eğer taşınılan ülkede hemen eşyaların eve gelmesi istenmiyorsa taşınılan ülkede depoda eşyalar depolanabilir. Türkiye’de ya da taşınılan ülkede depolama hizmetinden yararlanılacaksa taşınma fiyatı da ona göre belirlenmektedir. Depolama hizmeti ek bir maliyettir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1