İstanbul Almanya Ev eşyası gönderme

2.175

Zonguldak Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Türkiye’den yurtdışına herhangi bir sebeple eşya gönderme uluslararası nakliyat şirketleri sayesinde kolayca çözülebilecek bir iştir. İstanbul’da yaşayan biri herhangi bir sebeple Almanya’ya taşınma kararı aldığında İstanbul Almanya ev eşyası gönderme hizmetinden yararlanırlar.  Taşınma işlemi dışında Almanya’da yaşayan biri İstanbul’a tatil ya da iş amaçlı geldiğinde İstanbul’dan büyük eşya alışverişi yaptığı takdirde yine İstanbul’dan Almanya’ya ev eşyası gönderen nakliye firmalarından hizmet alırlar. İstanbul’da yaşayan biri Almanya’da yaşayan birine hediye ya da farklı bir nedenle büyük bir ev eşyası göndereceği zaman aynı hizmeti alırlar. 

İstanbul Almanya Eşya Taşıma

İstanbul’dan Almanya’ya ev eşyası göndermede en çok gönderilen ev eşyası mobilya olmaktadır. İstanbul’daki mobilya mağazalarından mobilya alışverişi yapan Almanya’da yaşayan Türk yada yabancı kişiler aldıkları bu mobilyaların Almanya’ya gönderilmesi bu işi yapan uluslararası nakliye şirketleri tarafından yapılır. Mobilya mağazasının da anlaşmalı olarak Almanya’ya sevkiyatını gerçekleştiren partner nakliye şirketleri bulunmaktadır. Almanya’ya eşya taşıma konusunda bu şirketlerden de hizmet alınabilir. 

İstanbul Almanya Ev Eşyası Gönderme

İstanbul’dan Almanya’ya dönen kişinin aldığı bir ev eşyası uçakla ya da arabası ile götürülemeyecek kadar büyükse, İstanbul’dan Almanya’ya taşınma gerçekleşiyorsa İstanbul Almanya ev eşyası gönderme hizmeti alınır. İstanbul’dan Almanya’ya güvenli bir şekilde ev eşyası göndermek için özellikle uluslararası taşımacılıkta uzman nakliye şirketlerinden hizmet almak gerekebilir. Ev eşyasını Almanya’ya taşıma maliyetini etkileyen belli kriterler vardır. Almanya’ya götürülecek ev eşyası komple bir ev eşyası mı ya da parça ev eşyası mı olduğu ev eşyası taşıma fiyatını etkileyen en önemli kriterdir. Komple bir ev eşyası parça ev eşyasına göre daha yüksek maliyetli olarak Almanya’ya gönderilir. Ev eşyasının Almanya’da gideceği şehir de taşıma fiyatını etkileyen ikinci kriterdir. Eşyanın gideceği şehrin kilometre uzaklığı ne kadar artarsa taşıma fiyatı o kadar yüksek olur. 

Gönderilecek ev eşyasını taşıma yağacak firma paketleyecek ise bu da fiyatı etkiler. Eğer ev eşyası yeni alındıysa alınan firma tarafından paketli olarak teslim edilirse taşıma fiyatı biraz daha düşük olur. Bu durumda da eşyanın alınan firma tarafından yapılan paketlemesinin uluslar arası taşımacılık için uygun olarak paketlenilmesi için firma uyarılmalıdır. İstanbul’dan Almanya’ya eşya gönderirken bu hizmet yüksek fiyatlı bir hizmettir. Çünkü ev eşyası Almanya’ya giriş yaparken gümrük masrafları çıkmaktadır. Gümrük masrafları da bu eşya taşıma hizmetinin fiyatının yüksek olmasının sebebidir. 

İstanbul’dan Almanya’ya eşya taşıma

Taşınma ya da farklı bir sebeple İstanbul Almanya ev eşyası gönderme hizmeti alınacaksa bu hizmetin alınacağı uluslararası nakliye firmasının güvenilir ve işinde uzman bir firma olması gerekmektedir. Hizmet alınacak firmaya seçerken bu firmanın asıl uzmanlık alanının yurt dışı eşya taşımacılığı olmasına dikkat edilmelidir. Almanya’ya ve yurtdışına eşya taşımak belli prosedürlere göre yapılması gereken bir iştir. Eksik bir prosedür olması halinde ev eşyaları günlerce belki de aylarca gümrükte bekleyip kullanılamaz hale gelebilirler yada hasar alabilirler. 

Ev eşyası gönderirken çalışacağımız İstanbul Almanya ev eşyası gönderme şirketinin mutlaka bir gümrük müşavirinin olması gerekmektedir. Gümrük müşaviri olmasa bile bir gümrük firması ile çalışması gerekir. Çünkü Almanya ve yurt dışına ev eşyası göndermenin en önemli noktası gümrük işlemleridir. Bu konuda uzman ve profesyonel bir ekip tarafından gümrük işlemlerinin tamamlanması eşya gönderme işinin zamanında ve sorunsuz sonuçlanmasını sağlar. 

Ev eşyası gönderme işini yapacak şirket ile eşya gönderme gününden önce karşılıklı konuşulan şartları yazılı olarak gösteren bir sözleşme imzalanmasında fayda vardır. Böylece eşya gönderme sırasında ya da sonrasında iki taraf için de tatsız olaylar yaşanmaz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1