Fransa’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları

Fransa’dan Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları genelde müşterilerin istekleri doğrultusunda şekillenmektedir. Bu durumda oldukça uygun fiyatlı hizmet almaya yardımcı olmaktadır. Alınan hizmette müşteri kendi bütçesini zorlamayacak bir paket isterse sadece eşyalarının iki lokasyon arasında taşınmasını kapsayan bir hizmet alabilir. Bu hizmette herhangi bir gümrük sorunu çıkmaması Türk menşeili araçlarla taşınma yapılır. Müşteri belirttiği adrese götürülen eşyaları alır. Ama çok daha kapsamlı bir hizmet isterse müşterinin sadece gereken evrakları ve ödemesi gereken ücretleri ilettikten sonra yapması gereken tek şeyin kişisel eşyalarını alıp sürecin bitmesini beklemek olduğu hizmetlerde mevcuttur. Firma gerekli noktalarda sizi bilgilendirerek istediğiniz taşıma çeşidiyle eşyalarınızı taşır ve Fransa’da bulunan profesyonel ekibiyle orada da taşıma ve kurulum işlemlerini gerçekleştirir.

Fransa’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları

Taşınma işlemlerinizde size yardımcı olarak firmalar Fransa’dan Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları konusunda da ellerinden gelen yardımı yapacaktır. Genelde verdikleri hizmetler belirli bir prosedür çerçevesinde ilerler. Eğer siz firmayla çalışma konusunda mutabık olursanız öncelikle evinizin eşyalarının ne kadar alan kaplayacağını ve ağırlıklarını tespit için evinize eksper gönderilir ve eşyalarınız detaylı bir şekilde incelenir.

Daha sonra zati eşya kapsamına girmeyen eşyalarınızın hangileri olduğu ve istediğiniz hizmetlerle birlikte toplam maliyetin ne kadar tutacağı bildirilir. Eğer bu noktada da mutabık olunursa sıra oldukça zorlu taşınma sürecine gelir. Eğer montaj, kurulum, paketleme hizmetlerini talep ettiyseniz işinde uzman elemanlar ekipmanlarıyla birlikte gelip eşyalarınızın sökümünü gerçekleştirir ve koruyucu materyallerle kaplar.

Paketleme işlemi biten eşyalar araca yüklenip taşınma işlemi için kullanılacak araca yüklenene kadar bekleyecekleri hijyenik ve havalandırmalı depolara götürülür. Bu işlemler sırasında müşteriyle taşıma sözleşmesi imzalanır. Uluslararası evden eve nakliyat sırasında firma kaynaklı zararlardan müşterinin etkilenmemesi için sigorta sözleşmesi imzalanıp eşyalar depoya yerleştirilir. Taşınacakları gün eşyaların gümrüklemeleri yapılır ve eşyalar Fransa’ya doğru yola çıkarlar.

Fransa’dan Türkiye’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Yaptıkları işlerde özenli ve titiz davranan çoğu şirket Fransa’dan Türkiye’ye ev eşyası taşıma işlerinde makul fiyatlar sunarak müşterilerini memnun etmektedir. Genelde sundukları baz hizmetler eşyanın evden alınması ve adrese teslim edilmesi, gümrük kısmında gerekli olan evrakların ve gümrük beyannamesinin hazırlanması gibi işlemlerdir. Birçok şirket eşyaların paketlenmesi ve söküm montaj gibi işlemleri temel hizmetleri arasına dahil etmemektedir.

Fransa'dan Türkiye'ye Eşya Taşıma Fiyatları

Yine aynı şekilde ülkeden ülkeye taşıma işlemlerinde çoğu şirket gidilen ülkede eşyaların eve çıkarılması konusunda müşteri istekte bulunmadığı sürece yardımcı olmamaktadır. Eğer müşteri bunların yapılmasını talep ederse bu noktada taşınma işlemine ekstra ücret yansıtılmaktadır. Ekstra olarak ücretlendirilen bir diğer hizmetse gidilen ülkede depolama ve saklama işlemleridir. Bu ücretlere birde seçilen taşınma şekline göre ücretler eklenmektedir.

Örneğin Fransa Türkiye arasında yapılan taşınma işlemlerinde genelde deniz yoluyla taşınma yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde metreküp cinsinden eşyanın kapladığı alana göre navlun ücreti kesilmektedir. Eşyaların kapladığı alan arttıkça navlun ücreti de artmaktadır. Karayolunda ise gümrük işlemleri sırasında ekstra ücretler çıkabilmektedir. Taşınma işlemi sırasında oluşan toplam ücret bu kalemlerin birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır.

Fransa’dan Türkiye’ye Ev Eşyası Taşıma Firmaları

İşinde uzman Fransa’dan Türkiye’ye ev eşyası taşıma firmaları bu işlemin kesintisiz yapılması için öncelikle eşyaların bir listesinin çıkarırlar. Bu liste özellikle taşınma işlemi deniz yoluyla yapılacaksa navlun ödemeleri de olacağından dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır. Çoğu bilinçli firma bunun farkında olduğu için müşteriye en uygun fiyatları sunmak adına oldukça titiz bir çalışma yürütürler.

Firma bununla ilgilenirken müşterilerinde sorunsuz bir taşınma süreci için belgelerini eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekir. Bu belgelerden ilki ikametgâh nakil belgesidir. Bu belge nüfus ilçe müdürlüklerinden ya da yurtdışındaysanız konsolosluklardan temin edilebilir. Bunun yanında müşterinin oturum belgesi olduğunu ve uçak bileti ya da uçuş rezervasyonunuzun olduğunu kanıtlayabilir dokümanlara da sahip olması şarttır.

Ayrıca firmanın uluslararası evden eve taşımacılık sırasında gümrükleme işlemini üstlenebilmesi içinde noter onaylı vekaletname müşteri tarafından çıkarılmalıdır. Genelde bunun bir örneği firma tarafından müşteriye iletilmekte ve müşteri kolayca bu belgeyi çıkarabilmektedir. Ancak tüm bu yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından eşyalarınız güvenle yola çıkabilir. Herhangi bir aksilik yaşamadan ve sınırlarda takılmadan istediğiniz adrese ulaşabilir.

Fransa’dan Türkiye’ye Zati Eşya Taşıma Fiyatları

İnsanların en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biri olan Fransa’dan Türkiye’ye zati eşya taşıma fiyatları açısından oldukça cazip bir hale gelmiştir. İki oda bir salon bir ev oldukça uygun fiyatlara ülkeden ülkeye taşınabilmektedir. Büyükşehirlerde ki firmaların çoğu ülkenin dört bir yanına hizmet verebilir haldedir. Bu sayede hangi şehirde olursanız olun fark etmeksizin eksiksiz ve oldukça profesyonel bir hizmet alabilmeniz mümkündür.

Bazı şirketler müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak için ekspertiz hizmetini ücretsiz hale getirmiştir. Bu sayede müşteriler çok daha uygun ücretlere hizmet alabilmektedir. Yine çoğu şirket müşterilerine sorunsuz bir hizmet verebilmek adına uluslararası yasalara birebir sadık kalmaktadır. Çoğu şirket sigorta gibi güvenceler olmadan çalışmamaktadır. Müşterilerinde taşınma stresini azaltan sigortalar sayesinde taşınma süreci her iki taraf içinde daha güvenli geçmektedir.

Fransa'dan Türkiye'ye Eşya Taşıma Fiyatları

Genelde şirketler taşınma sırasında ücretin bir kısmını talep etmekte geriye kalan kısmını da işleri bittikten sonra istemektedir. Talep ettikleri ücretler çoğunlukla ilk etapta eşyaların nakli sırasında ödenmesi gereken navlun ücreti gibi maliyetler ve gümrükte çıkan ekstra maliyetler olmaktadır. Çoğu şirket kendi ödemelerini iş bittikten sonra talep etmektedir. Böylece daha müşteri dostu bir süreç oluşmaktadır.

Fransa’dan Türkiye’ye Ev Taşıma Fiyatları

Sevdiğiniz eşyaları geride bırakmadan hatıralarınız ile birlikte yurtdışına çıkabilmek ya da yurtdışında bulduğunuz ve kullanmaktan çok hoşlandığınız ama Türkiye’de satışı olmayan ürünleri Türkiye’de başlayacağınız hayatta da kullanmak amacıyla yanınızda getirebilmek için kullanabileceğiniz Fransa’dan Türkiye’ye ev taşıma, fiyatları ile oldukça uygun bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanmak için internette ufak bir araştırma yapmanız yeterlidir.

Çoğu şirket kendi siteleri içinde verdikleri hizmetlerin detaylarını ve ücretlerini ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır. Bu sayede ihtiyacınız olan hizmetleri seçerek taşınma sürecinin kendinize ortalama ne kadar maliyete geleceğini hesaplayabilirsiniz. Şirketlerin birçok hayat kolaylaştırıcı hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetleri verenler eğitimli personeller olunca sonuç çok daha iyi olmakta ve taşınma süreci daha kolay hale gelmektedir.

Eğer eşyalarınızı ülkeden ülkeye taşınmaktan çekiniyorsanız bu konuda uluslararası sözleşmelerle iş yapan firmaları seçmenizi tavsiye ederiz bu sayede eşyalarınıza zarar gelse bile kolayca zararınızı telafi edebilirsiniz. Eşyalarınızı deniz yoluyla taşıyacaksanız önceden harekete geçmeniz elzemdir. Çünkü şirketler belirli günlerde sefer yapmaktadır. Bu sebeple genelde İstanbul’dan Fransa’ya eşyaların taşınması 12 ila 15 arasında sürelerde olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1