Türkiye’den Avrupa’ya Evden eve Nakliyat

1.496

Türkiye’den Avrupa’ya Evden Eve Taşımacılık

Türkiye’den Avrupa’ya yapılan beyin göçü, her geçen yıl daha da artmaktadır. Yaşam kalitesi yüksek olan Avrupa, iyi olanaklar sunması sebebiyle, Türkiye’den daha çok göç almaktadır. Sizde yeni bir hayat kurmak ya da iş sebebi ile Türkiye’den taşınmak isteyebilirsiniz. Fakat bu süreçte eşyalarınızı elden çıkarmak, karar vermekten daha zor olacaktır. 

Avrupa’nın herhangi bir yerine gittiğinizde, hali hazırda döşenmiş eşyalarınızın, sizinle gelmesini isterseniz, Türkiye’den Avrupa’ya evden eve nakliyat şirketleri bu imkânı sunmaktadır. Kırılacak veyahut zarar görebilecek eşyalarınızın, rutubet ve nemden korunabilmesi adına, düzenli ve dikkatli bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Firma hassas eşyaların tespitini yapıp kasa ile taşınmasına olanak sağlamaktadır. 

Ambalaj ve eşyaları toplama işlemi bittikten sonra firma yetkili aracına yüklenip yola çıkmaya hazırlanır. 20 ila 25 gün içerisinde adresinize teslim edilmektedir. Şahsi araçlarınızı da yanınızda götürmek isterseniz, firma aracınızı taşıyacak nakliye aracının konteynerine yerleştirilir. Aracınızın her türlü gümrük ve vergi işlerini de üstenmektedirler.  

Türkiye’den Avrupa’ya ev Taşıma

Öncelikle taşınmayı planladığınız ülke ve şehri iyice tanıyınız. Taşınmadan önce piyasadaki Türkiye’den Avrupa’ya evden eve nakliyat firmalarını araştırmanız gerekmektedir. Bazı firmalar, ücretsiz ekspertiz ve danışma hizmeti de sunmaktadır. Son olarak karar verdiğiniz firmanın, C3 Yetki Belgesi olduğuna ve CMR Sigorta hizmeti sunduğundan emin olmalı, şirkete dair herhangi bir şikâyetin olmadığını da teyit etmelisiniz. Firmaya, adresinizi posta kodunu da yazarak teslim etmelisiniz. 

Prosedüre başlamadan önce gümrük işlemlerini danışıp, tekrar eksiklik olmadığını kontrol ediniz. Firma, taşınma prosedürü başlamadan 10-15 gün önce evinizdeki eşyalarınızı, kaliteli malzemelerle sararak dış etkenlere ve darbelere karşı korunmasını amaçlamalıdır. Taşınacak eşyalarınızın listesini hazırlayıp, şirket yöneticisinin imzasını alarak, eşyalarınızı garantileyebilirsiniz. En son Türkiye ve gideceğiniz Avrupa ülkesine ait yerleşim belgeleriniz eksiksiz olmalıdır.

Türkiye’den Avrupa’ya evden eve nakliyat fiyatları

İşin maddi kısmına gelindiğinde, taşınacak eşyanın çokluğu, eşyanın hacim ve ağırlığı, malın bedeli, ülkeler arasındaki mesafe, gümrük ve vergi işleri de eklendiğinde fiyat değişkenlik göstermektedir. Ticari ürün ve eşyaların taşınması, ev eşyalarının taşınmasından daha maliyetli olmaktadır. 

Ticari ürünlerin satma şansı olduğundan gümrükte KDV ücreti faturaya yansımaktadır. 2. el olan veya kullanılmış ev eşyalarına, Avrupa Birliği, gümrükte KDV ücreti yansıtmamaktadır. Bu şartların sağlanmasıyla varılacak ülke gümrüğünde nakliye fiyatı dışında ücret ödenmediğinden maliyet de azalacaktır. Fakat eşyaların kullanıldığının ispatlanabilmesi adına, eşyalar, detaylı ve sık dokunan bir mevzuattan geçirilmektedir. Genellikle nakliye fiyatları ülkeden ülkeye farlılık göstermektedir. 

Fakat Türkiye’den Avrupa’ya evden eve nakliyat şirketine karar verirken fiyat sizi yanıltmamalıdır. Bazı firmalar piyasadaki diğer firmalara göre daha düşük fiyatlar verebiliyor. Cezai işleme uğramadan, gümrük ve vergi işlemlerinizin tam anlamıyla doğru yapılması gerekmektedir. Ucuz fiyat gözetildiğinde bu işlemlerde bazı aksaklıklar yaşanabilmektedir. İyi bir hizmet için fiyatın, ucuz ya da pahalı olması aklınızda soru işareti bırakmamalıdır. 

Türkiye’den Avrupa’ya evden eve nakliyat firma fiyatları; kara, hava ve deniz yolu ile taşınma şekline göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Karayolları taşımacılığı, başlangıç ve varış noktasına kadar sağlam, güvenli ve diğer yollara göre daha hesaplı olmaktadır. Havayolu taşımacılığı, süre açısından ve acil taşınma gibi durumlarda tercih edilebilecek hızlı bir yoldur. 

Değerli eşyaların ya da bozulacak maddelerin hızlı ve güvenli bir şekilde nakledilmesi amaçlanır. Fakat bu işlem diğerlerinden daha maliyetli olmaktadır. Avrupa kıyısına yakın yerlere tercihen deniz taşımacılığı sağlanabilir. Fakat sadece limanlar arası bir yol kat edildiğinden, ülke içinde tekrar karayolu ile ulaşım sağlanması gerekmektedir. Fiyat aralığınıza göre taşıma şeklini seçmek sizin elinizde.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1