Türkiye’den Dubai’ye Evden Eve Nakliyat

1.182

Yurt dışında daha yüksek gelirli bir iş imkanı bulmanız durumunda daha güzel şartlarda yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Olabilecek bu tür göç durumlarında eşyalarınızın taşınması gerekmektedir. Bu tür hususlarda uluslararası evden eve nakliyat firmaları ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’den Dubai’ye Evden Eve Nakliyat

Dubai’de bulunan fazla iş imkanı nedeniyle vatandaşlarımız Dubai’ye göç etmektedirler. Göç ederken de Dubai’de ne kadar kalacakları belli olmadıkları için belli bir süreden sonra evlerini taşıma fikride kafalarında oluşmaktadır. Türkiye’den Dubai’ye evden eve nakliyat sanıldığı kadar zor ve zahmetli bir iş değildir. Dubai’de yeni eşya almak taşıma işleminden daha maliyetli olacak ise eşyalarınızı getirmeniz sizin için elbette daha iyi olacaktır.

Türkiye’den Dubai’ye Zati Eşya Taşımacılığı

Zati eşyalar, ticari amaç güdülmeyen ve ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanılan bireysel eşya kapsamına girmektedir. Yani Türkiye’den Dubai’ye evden eve nakliyat işi de uluslararası zati eşya taşımacılığı alanına girmektedir. Uluslararası zati eşya taşıma kapsamında taşınan eşyalarda Türkiye’den Dubai’ye evden eve nakliyat sırasında veya Dubai’den Türkiye’ye evden eve nakliyat sırasında taşıyacağınız ev eşyalarınız gümrük vergisi ödenmeden taşınacaktır.

Ev eşyalarınızı taşıma kararı aldığınızda konsolosluğa başvururken bazı belgeleri de temin etmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler şunlardır:

  • Oturma, okul veya çalışma için gerekli izin belgeleri
  • Günü geçmemiş pasaport
  • Geçim kaynağınızı gösteren belge
  • Dubai’de oturacağınız yerin kontratı

Bu belgeleri temin ettikten sonra işlemlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Dubai’ye Eşya Taşıma Kuralları

Taşınacak olan eşyalar yurt dışı zati eşya taşımacılığı kuralları çerçevesinde taşınmaktadır. Bu kurallar için konsolosluktan veya taşıma firmalarından fikir alınabilmektedir. Belli başlı kurallar şu şekilde olmaktadır:

  • Yasal olarak yasaklı hiçbir madde olmamalıdır.
  • Akacak, dökülecek, bozulacak veya kötü koku yapacak eşyalar bulunmamalıdır.
  • Patlayıcı, yanıcı ve yakıcı madde bulunmamalıdır.

Bu detaylara dikkat edilerek paketlenen kolilerde hangi eşyaların bulunduğu üzerine detaylı olarak yazılmaktadır. Türkiye’den Dubai’ye evden eve nakliyat eşyalarınız yeni ve taşınabilecek durumda ise sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Ülkemizle Dubai arasında son zamanlarda nitelikli bir şekilde nakliye hizmetinin sunulduğu bilinmektedir. Bu durum elbette ki beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1