tr

İsviçre Evden eve Nakliyat

563

İnsana verilen değer ve yaşam kalitesinin yüksek olması sebebiyle İsviçre Türk insanlarının en çok yaşamak istediği Avrupa ülkelerinin başında gelmektedir. Türkiye’de yaşayan biri İsviçre’de çalışmaya karar verdiğinde ve İsviçre’deki bir firmadan iş teklifi aldığında öncelikle Türkiye’deki eşyalarını İsviçre’ye taşımak için hazırlıklara başlar. İsviçre evden eve nakliyat firmaları Türkiye’deki evden eşyaları korunaklı ambalaj malzemeleri ile paketleyip nakliye aracına yüklerler. 

İsviçre Evden Eve Nakliyat

Eşyalar taşınan kişinin istediği tarihte İsviçre’ye ulaşacak şekilde yola çıkar. İstenilen zamanda eşyalar İsviçre’deki taşınılacak eve getirilir nakliye aracından indirilir ve İsviçre’deki eve yerleştirilir. Türkiye’den taşınacak kişinin bu süreçte hem Türkiye’de hem İsviçre’de taşınma işinin sorunsuz olması için profesyonel ve uluslararası nakliyat konusunda uzman bir evden eve nakliyat firması ile taşınma işi gerçekleştirilmelidir. 

İsviçre Evden Eve Taşımacılık

Türkiye’den İsviçre’ye taşınacak kişi taşınma işi dışında hem Türkiye’de hem İsviçre’de bir çok prosedür ve evrak işi ile uğraşmaktadır. Bu süreçte taşınma işinin sorunsuz olması için İsviçre evden eve nakliyat firmasının seçimi önemlidir. Profesyonel ve işini düzgün yapan, müşteri odaklı bir evden eve nakliyat şirketi ile taşınan kişi hem diğer taşınma prosedürleri ile uğraşırken bir de taşıma şirketi ile uğraşmamış olur. Uluslararası evden eve nakliyat konusunda uzman bir nakliyat şirketi ile Türkiye’deki ev eşyalarını İsviçre’ye taşıyan kişi Türkiye’de geçirdiği son günlerini taşınma sorunları ile uğraşmadan geçirir. Aynı şekilde Taşınan kişi İsviçre’de başlayacağı yeni hayatının ilk günlerini de taşınma işi bakımından sorunsuz geçirir. 

Taşınma işini gerçekleştirecek olan evden eve nakliyat şirketinin İsviçre’ye girişte gümrük işlemleri konusunda deneyimli olmalıdır. Türkiye’den çıkış yapan nakliye aracındaki eşyalar İsviçre’ye girerken İsviçre gümrüğünden sorunsuz geçmesi gereklidir. Eşyaların gümrükten sorunsuz geçmesi için öncelikle evrakların tam olması gerekmektedir. Hem taşınan kişiye ait evrakları hem de taşıma yapan evden eve nakliyat firmasının evrakları tam olmalıdır. 

Taşınan kişinin pasaport fotokopisi, Türkiye’de ikamet ettiği yer ile ilgili ikametgah belgesi, İsviçre’de çalışma izni yada oturma izni belgesi evraklardan bazılarıdır. Bu evrakların takibi ve tam olması için İsviçre evden eve nakliyat firması seçerken profesyonel bir evden eve nakliyat firması seçilmelidir. Taşıma işini gerçekleştirecek olan firma ile mutlaka sözleşme imzalanmalıdır. Türkiye’den eşyaların taşınması ve İsviçre’de eşyaların belirtilen yere nakli sırasında taşıma şirketinin yapmayı taahhüt ettiği hizmetlerin yazılı olduğu bir sözleşmeyi her iki taraf da imzalamalıdır. Bu sözleşeme sonradan kötü sürprizlerin yaşanmasını engeller.

Türkiye’den İsviçre’ye Eşya Taşıma

Çalışmak için ya farklı br sebeple Türkiye’den İsviçre’ye taşınmaya karar verdiğinizde ilk olarak uluslararası eşya taşımacılığında uzman bir İsviçre evden eve nakliyat firması bulmamız gerekmektedir. Firmanın daha önce İsviçre’ye eşya taşımış olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Taşınma işini gerçekleştirecek firma taşınma gününde önce taşınacak eşyaları görüp ekspertizini yapar. Belirlenen taşınma gününde eşyalar korumalı ambalaj malzemeleri ile paketlenir ve taşıma araçlarına yüklenir. Paketleme ile ilgili özel bir istek var ise nakliye firmasına bu istek belirtilmelidir.

 Taşıma aracına yüklenen paketlenen eşyalar yola çıkar. İsviçre Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğu için taşıma şirketinin paketleme konusunda İsviçre prosedürlerine uygun bir paketleme yapması gerekmektedir. Buna dikkat edilmemesi halinde İsviçre’ye girişte gümrükte sorunla karşılaşılabilir. Taşınan kişinin istediği zamanda eşyalar İsviçre’de istenilen yere nakledilir. Taşınan kişi ve taşıma şirketinin arasındaki sözleşmeye ve taşınan kişinin isteğine bağlı olarak demonte eşyaların montajı yapılır, beyaz eşyaların kurulumu yapılır. Taşınan eşyalar İsviçre’ye giriş yaptıktan sonra İsviçre’deki taşınma prosedürlerine göre nakliye ve taşınma işlemini gerçekleştirmelidir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?