Yurtdışı Eşya Taşıma İçin Gerekli Evraklar

Yurt Dışına Taşınmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bazı durumlarda istemsiz olarak, bazı durumlarda ise oldukça istekli bir biçimde yurt dışına çıkmamız ve orada yaşamamız gerekmektedir. Bu nedenle de yerine getirmemiz gereken birçok yükümlülük vardır. Yurt dışına çıkmak için gerekli belli başlı prosedürler vardır. Orada yaşamak için de yine buna benzer prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Evinizi de olduğu gibi yurt dışına taşımak istiyorsanız, uluslararası evden eve nakliyat firmaları gibi taşımacılık yapan sektörlerin de iyi araştırılması gerekmektedir.

Yurt Dışına Taşınmada Gerekli Bazı Evraklar

  1. Eşya listesi yapmak gerekmektedir. Yani tarafınıza örnek bir eşya listesi iletilmekte ve bu liste de sizin hazırlayacağınız listeye örnek teşkil etmektedir.
  2. Bulunduğunuz ilçenin Nüfus Müdürlüğünden alacağınız, ikametgah Belgesi, eğer yurt dışında yaşıyorsanız konsolosluktan alabilirsiniz.
  3. Pasaportunuzun Fotokopisi, 1,2,3,4, ve son nüfus bilgilerinin bulunduğu sayfasından.
  4. Önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi.
  5. İş sözleşmesi.
  6. Gidilecek ülkenin oturum müsaadesi yani oturum izni.
  7. Gümrükleme için Noter’den taktikli vekaletname. Bu vekaletname matbu bir örnektir ve tarafınıza e-mail ile iletilmektedir.
  8. Eğer eşya sahibi, yurtdışında ise ve de evraklar yurt dışından hazırlanacaksa, Konsolosluk tasdikli olması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan evraklarla birlikte mutlaka aralında uzman olan bir firma ile anlaşmış olmalısınız. Bu sayede eşyalarınızın güvenli bir şekilde taşınacağından emin olabilirsiniz.

Uluslararası Eşya Taşımacılığı

Yurtdışı zati eşya taşımacılığında antrans, ciddi bir özveri ve deneyim isteyen bir şeydir. Taşınacak olan eşyanın cinsine, miktarına ve varış noktasına göre çalışmalar yaparak uygun çalışma modelinin belirlendiği bu yüklemelerde an ve an takip ve bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de uluslararası zati eşya taşımacılığı ve yurtdışı zati eşya taşımacılığı ciddi bir iştir.

Bir çok yabancı ülkeye, giriş çıkışlar sırasında gerçekleştirilmesi üzere devletlerin koyduğu güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi bazen uzunca bir zaman kaybına yol açmaktadır. Bu nedenle de birçok aksaklıklar da beraberinde gelmektedir. Bu nedenle de taşınılmak istenen ülke ve istenilen evraklar konusunda önceden bir araştırılma yapılmalı ve son dakikaya kalmadan işlemler bitirilmeye çalışılmalıdır.

Ambalajlama Hizmetleri:

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1