tr

Türkiye’den Amerika’ya Eşya Taşıma

927

Türkiye’den çalışma ve eğitim başta olmak olmak üzere farklı sebeplerle Amerika’ya taşınma işi gerçekleşmektedir. Türkiye’den Amerika’ya taşınma dışında Türkiye’den Amerika’ya eşya taşıma Türkiye’den alınan bir eşyanın da gönderilmesi şeklinde olabilir. Amerika’dan Türkiye’ye tatile gelen Türk ve Amerikan vatandaşları Türkiye’deki mağazalardan aldıkları ev eşyasını uluslararası eşya taşıma yapan firmalar ile gönderebilirler.

Türkiye’den Amerika’ya Eşya Taşıma

Türkiye’deki bir mobilya mağazasından koltuk yakımı alıp bunu Amerika’da evinde kullanmak isteyen ve Amerika’da yaşayan kişi uluslararası evden eve nakliyat firmaları ile bu eşyayı Amerika’ya taşıyabilir. Mağazaların Amerika ve farklı yurtdışı firmalara eşya taşımacılığı yapan ve partner olarak çalıştıkları uluslararası nakliyat firmaları vardır.

Türkiye Amerika Evden Eve Nakliyat

Türkiye’den farklı sebeplerle Amerika’ya eşya gönderme konusunda taşıma yapacak şirket seçiminde dikkatli ve seçici olmak gerekmektedir. Taşınacak ev eşyasının paketlenmesinin düzgün ve sağlam olması gereklidir. Türkiye- Amerika arası mesafe olarak uzun bir mesafe olduğu için Türkiye’den Amerika’ya eşya göndermek genelde karayolu ve deniz yolu ile yapılmaktadır. 2600 kilometre olan bu mesafede taşınacak eşyaların zarar görmemesi, paketlerinin açılmaması ve sağlam olarak Amerika’ya ulaşabilmesi için paketlemenin düzgün ve uzun mesafeye dayanıklı malzeme ile yapılması gereklidir.

Mesafe uzun olduğu ve farklı ülkelerden geçerek Amerika’ya ulaşılacağı için paketlenmiş eşyaların her mevsim koşuluna dayanıklı olması da önemlidir. Sıcak ve soğuk hava sıcaklıklarına dayanıklı paketleme malzemesi ile eşya paketlemesi yapılmalıdır. Eşya taşımacılığını konusunda uzman yurtdışı zati eşya taşımacılığı yapan bir şirket ile gerçekleştirmek bu sebeple de önemlidir. Taşıma sırasında ev eşyalarının paketlenmesi taşıma şirketi tarafından profesyonelce yapılabilmektedir.

Sigortalı Taşımacılık

Türkiye ile Amerika arasındaki mesafe uzun bir mesafe olduğu için Türkiye’den Amerika’ya eşya göndermek sürecinde eşyaların taşıma sırasında zarar görme riski de bulunmaktadır. Amerika’ya eşya taşıması konusunda taşımacılığı yapacak olan uluslararası nakliyat şirketinin taşınacak eşyalar ile ilgili eşya sigortası yapması şartını aramak gerekmektedir. Taşınan eşyaların zarar ve hasara karşı sigortalanması halinde eşyaların zarar görmesi halinde sigorta şirketi tarafından hasar karşılanır. Amerika dışında farklı yurtdışı ülkelerine olacak eşya taşıma işinde de eşyaların taşıma şirketi tarafından eşya sigortası yapılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Kaan ATEŞ dedi ki:

    sancaktepeden Houston Texas. 3 oda 1 salon beyaz eşya yalnızca2 TV. Ne kadar tutar yaklaşık olarak . Teşekkürler

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?