İstanbul’dan Yurtdışına Eşya Taşımak

Herhangi bir sebeple İstanbul’dan yurtdışına eşya taşımak isteyenlerin ilk aklına şey, söz konusu nakliyenin ne kadar mal olacağı konusudur. Çünkü yurtdışına nakliye işleri, çoğu zaman göz korkutmakta, çok pahalı olacağı, zor bir süreçten geçileceği, eşyaların kaybolma riski gibi durumların olması, gümrük izni meseleleri gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir.

Taşınma sebebi özel olan durumlarda, bu iş biraz ertelenebilse de, iş gereği ya da evlilik gereği acil karar verilmesi gereken durumlar, bir an önce nakliye süreci hakkında bilgi sahibi olunması gerekecektir. Fakat eşya taşımacılığı konusunda pek fazla bilgi sahibi olmayan kişilerin, durumla ilgili araştırmalar yapması da son derece önem taşımaktadır.

İstanbul’dan Yurtdışına Evden Eve Taşımacılık

İstanbul Yurtdışı eşya taşıma

Uluslararası evden eve nakliyat firmaları konusunda, öncelikli olarak yapılması gereken şey, hangi ülkeye taşınma gerçekleşecekse o ülkeye yönelik taşımacılık düzenleyen firmaların listesini çıkartmaktır. Fakat durum bununla da bitmeyecektir. Çünkü çıkartılan firma listesinin, sigortalı taşımacılık yapıp yapmadığına dair de bilgi edinmek mutlaka gerekmektedir.

Aksi takdirde nakliye şirketi, hiçbir eşyanın kaybını dikkate almayacak ve müşteri bu durumda mağdur durumda kalacaktır. Bu tarz durumlar, hem süreci yavaşlatmakta hem de beraberinde birçok eşyanın kaybına sebebiyet verebilmektedir. O yüzden gerekli önlemin alınması son derece önemlidir.

Araştırmanın tamamlanmasının, firmanın seçilmesinin ardından yapılacak şey ise bellidir. Eşyaların ağırlığı ölçülecek, ve tercih edilen uluslararası zati eşya taşımacılığı ve yurtdışı zati eşya taşımacılığı alanında gereken fiyat hesaplanacaktır. Bu fiyatın bedelinin, sigortaya, hava yolu ya da karayolu aracılığıyla gerçekleşen nakliye türüne göre ve tabii ki özellikle de İstanbul’dan yurtdışına eşya taşımak için hangi ülkeye ve o ülkenin hangi şehrine gidileceği de önemli derecede etkili olacaktır.

İstanbul’dan Avrupa’ya eşya taşıma

Yani İstanbul’dan bir Avrupa ülkesi olan Almanya’ya eşya taşıma ile başka bir kıta olan Amerika Birleşik Devletleri’ne eşya taşıma fiyatlarının birbiri ile pek fazla alakası olmayacaktır. Bu sebeple de özellikle İstanbul’dan yurtdışına eşya taşımak amacıyla başvurulan firma ile ilk olarak taşımacılığın hangi ülkeye gerçekleşeceğini konuşmanız gerekmektedir. Tüm konularda anlaştığınız firma ile, güvenli bir şekilde isterseniz evinizi, isterseniz ofisinizi taşıyabilir ve kendinize yeni bir hayat kurma konusunda da ilk adımı atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1