Balıkesir Uluslararası Evden eve Nakliyat

Balıkesir uluslararası evden eve nakliyat hizmeti hakkında firmamız ayrıcalıklı bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. Taşınma, insan hayatında her zaman gerçekleşebilecek bir olaydır. İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı farklı adreslere taşınırlar. Taşınma, yurtdışında farklı bir ülkeye de yapılabilir. İş, memuriyet, eğitim gibi nedenlerle yabancı ülkelere taşınmalar yaşanır. Yurtdışındaki ülkelere eşya taşımayı uluslararası nakliyat firmaları yapmaktadır. Ülkemizde çok sayıda uluslararası evden eve nakliyat hizmeti veren firma vardır.

Firmaların hizmet kalitesi çeşitlilik göstermektedir. Hizmetlerin kalitesi firmanın sektördeki yılları, deneyimi, elemanlarının profesyonelliği ile yakından alakalıdır. Taşınma aşamalarında sorun yaşamamak ve eşyalarda hasar oluşmaması için profesyonel firmalar tercih edilmelidir.  Profesyonel firmaların hizmet kalitesi yüksek olduğundan taşıma sorunsuz gerçekleşir. Amatör firmaların taşımalarında hasar oluşumu ve sorun yaşama riski bulunduğundan tercih edilmemelidir.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

İnsanlar yurtiçi veya dışında farklı adreslere farklı nedenlerle taşınırlar. Yurtdışına taşınmak yurtiçi taşınmalarına göre çok daha fazla prosedürü olan bir iştir. Taşınma kararı kişilerde stres ve kaygı oluşur.  Taşınma kuralları, kültürü bilinmeyen yabancı bir ülkeye yapılacaksa stres ve kaygı daha fazla olur. Uluslararası evden eve nakliyat firmaları son zamanlarda sıklıkla ön plana çıkmaktadır.

Uluslararası evden eve nakliyat, ülkemizdeki eşyaların plan, programlı bir şekilde alınarak yurtdışındaki adrese taşınması işlemidir. Uluslararası nakliyat, planlı ve sistemli yapılmalıdır. Belli bir sistem ve program dahilinde yapılmazsa çeşitli sorunlar yaşanabilir. Balıkesir uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri planlı bir şekilde yapıldığından taşınma sorunsuz tamamlanır.  Uluslararası nakliyat süreci şu şekilde işler;

 • Müşteriyle firma arasında sözleşme imzalanır.
 • Eşyalar sigorta şirketinin eksperi tarafından sigortalanır.
 • Müşterinin hazırlaması gereken evrakların listesi verilir. Evrakların eksiksiz hazırlanması sağlanır.
 • Eşyalar ebatlarına ve özelliklerine göre özel malzemelerle paketlenir.
 • Paketlenen eşyalar nakil araçlarına aktarılır. Araçlarda sabitlenerek düşmesi ve sallanması önlenir.
 • Ülkeler arası nakil gerçekleştirilir.
 • Nakil sırasındaki gümrük işlemleri firma elemanları tarafın yapılır.
 • Yabancı ülkeye ulaşıldığında ev hazırsa eşyalar eve yerleştirilir.
 • Ev hazır değilse eşyalar depoya kaldırılır.
 • Şartlar uygun hale geldiğinde eşyalar depodan alınarak eve eksiksiz bir şekilde yerleştirilir.
 • Yerleşme sırasında ve sonrasında varsa hasar tespiti yapılarak tutanak tutulur.
 • Hasar tespiti yapıldıysa sigorta hasarı karşıladığında nakil tamamlanır.

Uluslararası ev eşyalarını taşımak basit bir iş değildir. Planlama ve uygulama gerektirir. Bunun nedeni, taşınmanızın zamanında ve güvenli bir şekilde yapıldığından emin olmanız gerektiğidir. Böyle bir durumda uluslararası evden eve nakliyat hizmetini profesyonel bir firmadan alıyor olmaya dikkat etmek durumundasınız. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılar bir şekilde evden eve nakliyat hizmetini alabilirsiniz.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Taşınma masraflı bir iştir. Yurtdışına taşınmanın maliyeti yurtiçine göre daha fazladır. Taşınma düşüncesinde olanlar taşınma için bir bütçe çıkarırlar. Taşınma bütçesindeki en önemli kalemlerden biri, nakliyat firmasına ödenecek miktardır. Balıkesir uluslararası evden eve nakliyat fiyatları için net bir rakam vermek doğru olmaz. Uluslararası nakliyat fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir. Fiyatların değişmesine neden olan etkenler arasında şunlar vardır;

 • Nakliyatın yapılacağı ülkenin ülkemize olan uzaklığı
 • Nakliyatın yapıldığı dönem
 • Nakliyat firmasının fiyat politikası
 • Nakliyatın gerçekleştirildiği ulaşım araçlarının çeşidi
 • Eşyaların kapladığı alan, eşyaların hacimleri

Uluslararası evden eve nakliyat fiyatlarında döviz kuru değerleri de etkilidir. Nakliyat yabacı ülkeye yapılacağından ülkelerin para birimlerinin ülkemizdeki karşılığı dikkate alınarak hesaplama yapılır.  Uluslararası ev taşıma, eşyalarınızı bir ülkeden diğerine taşıma işlemidir. Kendiniz yapabilir veya tüm süreçte size yardımcı olabilecek profesyonel nakliyecileri işe alabilirsiniz. Ailenizin eşyalarını sınırların ötesine taşımak göz korkutucu bir görev olabilir. Yapmaya değip değmeyeceğine karar vermeden önce birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Ülkemizde taşımacılık yapan her firma yurtdışına nakliyat yapamaz. Balıkesir uluslararası evden eve taşımacılık yapmak isteyen firmaların C3 belgesi olmalıdır. C3 yetki belgesi, firmanın uluslararası taşımacılık yapabileceğini gösterir. Ulaştırma Bakanlığı, şartları uluslararası taşımacılık yapmaya yeterli olmayan firmalara C3 belgesi vermez. C3 belgesinin olması, firmanın araçlarının ve imkanlarının uluslararası nakliyat yapabilecek kapasitede olduğunu gösterir. Firma arayışında olanlar C3 yetki belgesini mutlaka sormalıdır.

Uluslararası evden eve nakliyatının yapılabilmesi için kişinin oturum izin belgesinin olması gerekir. Oturum izni almamış kişilerin eşyalarının nakledilmesi mümkün değildir. Profesyonel uluslararası nakliyat firmaları, müşterilerine öncelikle oturum izinlerinin olup olmadığını sorar. Oturum izni olmayanların hemen başvurmasını önerir. Çifte vatandaşlığı olanların oturum izni için başvurmasına gerek olmaz.  Uluslararası nakliye, malların bir ülkeden diğerine taşınması işlemidir. Hava, kara veya deniz yoluyla yapılabilir. İşlem genellikle faaliyet gösterdiği ülke içinde faaliyet gösterme lisansına sahip bir nakliye şirketi tarafından gerçekleştirilir.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliye

Yurtdışına taşınan kişiler bazen eşyalarını taşıyıp taşımama konusunda kararsız kalabilir. Yurtdışında eşya fiyatları çok yüksektir. Eşya fiyatları yüksek olduğundan pek çok kişi eşyalarını taşımaya karar verir. Uluslararası evden eve nakliye hizmetlerinin gerçekleşebilmesi için listelenen evrakların eksiksiz olması gerekir. Ülkemizden çıkışta ve yabancı ülkelere girişte istenen belge ve evraklar vardır. Bu belgeler ülkeden ülkeye değişmektedir. Profesyonel Balıkesir uluslararası evden eve nakliye firmaları taşımanın yapılacağı yabancı ülkenin istediği belgeleri müşterilerine bildirmektedir. Ortak olarak istenen belgeler şunlardır;

 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi
 • Oturum izin belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Tarihli yerleşim yeri bilgileri raporu
 • Vekaletname
 • Uçak bileti

Uluslararası taşınmanın ana nedeni istihdam, eğitim veya aile birleşimidir. Pek çok insan iş için yurtdışına taşınır, ancak bir aile birimi olarak birlikte yaşayabilmek için denizaşırı ülkelere taşınan birçok aile de vardır. Bazı insanlar da sağlık nedenleriyle yurt dışına taşınacak ve bazıları sadece başka bir ülkede yeni bir hayata başlamak isteyebilir.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Balıkesir Uluslararası Evden Eve

Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti almak isteyenler en güvenilir firmanın hangisi olduğunu araştırırlar. Firmanın kaliteli hizmet vermesi taşınmanın sorunsuz gerçekleşmesi anlamına gelir. Güvenilir. Balıkesir uluslararası evden eve nakliyat firmaları müşterileriyle sözleşme imzalar. Sözleşme, firma yetkilisi ile müşterinin sözlü olarak yaptıkları anlaşmanın yazıya dökülmesidir. Sözleşmenin içeriğinde nakliyatın bütün detaylarına yer verilir.

Taşınmanın yapılacağı tarih, nakliyat fiyatı, hizmet çeşitleri, teslimat tarihi gibi detaylar sözleşmede yer alır. Sözleşmenin altında her iki tarafın imzası vardır. Sözleşmeden iki nüsha çıkarılır. Biri firmada diğeri müşteride kalır. Sözleşme, tarafların haklarını korumaktadır. Firma sözleşmede yer alan hizmetleri sunar. Müşteri, hizmetin bedelini öder. Bir anlaşmazlık yaşanması durumunda sözleşmedeki maddelere göre hareket edilir.

Balıkesir Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Uluslararası nakliyat hizmetleriyle eşya taşıması yapılır. Taşınan eşyalar zati veya ticari eşyalar olabilir. Uluslararası evden eve nakliyat hizmetine zati eşyalar girer. Uluslararası zati eşya taşıma hizmetleriyle sadece listelerde açıklanan eşyalar taşınır. Zati eşyalar, kişinin hayatını devam ettirebilmek için kullandığı eşyalardır. Evinde kullandığı mobilyalar zati eşyaya girer. Aynı zamanda kişinin işlerini yapmak için ofisinde kullandığı bilgisayar da zati eşyadır.

Ticari eşyalar, üretimi yapılarak satılan ve gelir elde edilen eşyalardır. Üretimini yaparak sattığı bilgisayar ticari eşyadır. Ticari eşyalara gümrükte vergi uygulanır. Zati eşyalara gümrük vergisi uygulanmaz. Balıkesir uluslararası zati eşya taşımacılığı nakliyata ticari eşyanın karışmamasına özen gösterir. Ticari eşyanın karışması uluslararası nakliyatın sekteye uğramasına neden olur.  Bütün bu bilgiler ışığında uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri söz konusu olduğu zaman karşımıza tam olarak geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkmaktadır.

Balıkesir Uluslararası Ev Taşıma

Eski yöntemlerle gerçekleştirilen taşıma işlemlerinde eşyalar çok zarar görürdü. Zamanla eski yöntemlerin yerini evden eve nakliyat hizmetleri aldı. Evden eve nakliyat hizmetleri yıllar içinde çok gelişti. Taşıma sırasında kullanılan araçlar, malzemeler ve taşıma yöntemleri değişti. Balıkesir uluslararası ev taşıma hizmetlerindeki gelişmeler, eşyaların zarar görmemesi üzerine kurgulanmıştır. Kaliteli hizmet sunan uluslararası nakliyat firmaları eşyaların zarar görmemesi için her türlü gelişmeyi takip eder.

Paketleme işleminin doğru yapılması eşyaların zarar görmemesini sağlar. Eşyalar özelliklerine uygun ve geliştirilmiş malzemelerle paketlenmelidir. Paketleme işlemi firmaların deneyimli personeli tarafından yapıldığında eşyalarda oluşacak hasar riski minimuma indirilir. Çünkü firma personelleri paketleme ve diğer nakliyat hizmetlerine dair eğitimlere tabi tutulmaktadır. Her gün paketleme yapması da pratiklik kazanmasına neden olur.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firması

Balıkesir Uluslararası Eşya Taşıma

Ülkemizden dünyanın dört bir tarafına uluslararası eşya taşıma hizmeti verilmektedir. Balıkesir uluslararası eşya taşıma hizmeti sadece karayoluyla yapılmaz. Ülkelerin konumlarına göre diğer ulaşım araçları da kullanılır. Profesyonel uluslararası evden eve nakliyat firmalarının farklı ulaşım vasıtalarıyla verdiği hizmetler de vardır. Uluslararası nakliyat firmalarının sunduğu hizmetler şunlardır;

 • Karayolu ile taşımacılık
 • Denizyolu ile taşımacılık
 • Demiryolu ile taşımacılık
 • Havayolu ile taşımacılık
 • Zati eşya taşımacılığı
 • A+ taşımacılık
 • Depolama hizmeti
 • Gümrükleme faaliyetleri

Ülkemizden yapılan nakliyatların büyük çoğunluğu karayolunda başlar. Paketlenen eşyalar tırlara yüklenir. Nakliyat tırlarının içi eşyaları sabitlemek için gerekli olan ekipmanlarla donatılmıştır. Paketli eşyalar ekipmanlarla sabitlenir. Böylece eşyalar sallanarak veya düşerek zarar görmez. Bu aşamada uluslararası evden eve nakliyat firması tercihlerine dikkat ediyor olmak şarttır.

Balıkesir Yurtdışı Evden Eve Nakliyat

Taşınmanın düşüncesi bile insanların gerilmesine ve yorulmasına yeter. Taşınmanın gerginliğini yaşamak istemeyenler evden eve nakliyat firmasında hizmet satın almalıdır. Evden eve nakliyat hizmetleri yurtdışına taşınanlar için büyük bir nimettir. Kişinin yurtdışına bireysel uğraşılarıyla taşınması çok zordur. Balıkesir yurtdışı evden eve nakliyat firmaları müşterilerini taşınma zahmetinden kurtararak yeni evine yerleştirir. Uluslararası nakliyat firması seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiğinde sıkıntısız ve sorunsuz bir taşınma gerçekleştirilir. Firma seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Kurumsal bir firma olmalı
 • Sözleşme ve sigorta yapmalı
 • Elemanları deneyimli ve bilgili olmalı
 • Araç filosu geniş olmalı
 • Nakliyat piyasasındaki gelişmeleri uygulamalı
 • Teslimatın zamanında gerçekleşmesine dikkat etmeli
 • Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalı

Balıkesir Yurtdışı Evden Eve Nakliye

İnsanlar, hayatları boyunca defalarca ev değiştirirler. Taşınma, insan yaşamının doğasında vardır. Evin hanımları taşınmayı çok sever. Çünkü taşınma sırasında evde atıl olarak duran eşyalar atılır ve ev rahatlatılır. Taşınma, evin reisini geren ve strese sokan bir durumdur. Çünkü taşınma sırasında ciddi harcamalar yapılır. Yapılacak taşınma yurtdışına ise masraflar artar. Balıkesir yurtdışı evden eve nakliye firmalarının belirlediği fiyatlar faklı farklı olabilir.

Fiyatların farklı olmasında firmaların fiyat politikası çok etkilidir. Ünlü olan firmaların fiyat aralığı biraz yüksektir. Amatör olup sektörde yeni olan firmalar ise fiyatlarını biraz düşük tutarlar. Yurtdışına yapılacak nakliyatta fiyata değil firmanın hizmet kalitesine bakılmalıdır. Hizmet kalitesi yüksek olan firmalar eşyalara zarar vermeden taşıyacağı için ek masraf çıkarmazlar.

Balıkesir Yurtdışı Evden Eve

Taşınmanın hasarsız ve sıkıntısız gerçekleşmesi seçilen uluslararası nakliyat firmasına bağlıdır. Balıkesir ve çevresinde uluslararası evden eve nakliyat yapan firmalar vardır. Balıkesir yurtdışı evden eve firmaları arasından seçim yaparken özenli davranılmalıdır. Firmaların yetkilileri ile yüz yüze görüşerek bilgi alınmak en doğru harekettir. Yüz yüze görüşme olanağı oluşmazsa firmaların hizmetleri internetten araştırılır.

Firmaların internet sayfalarından verdikleri hizmetlerin detayları incelenir. Gerekirse müşteri hizmetleri aranarak daha detaylı bilgi alınabilir. Müşteri yorumları karar vermeyi etkileyen çok değerli bilgiler taşır. Yaşanmış tecrübeleri içeren müşteri yorumları mutlaka değerlendirilmelidir. Firma konusunda karar vermeden önce şikayet sitelerinde de araştırma yapılabilir. Şikayet sitelerinde varsa şikayetler mantık çerçevesinde değerlendirilerek karar verilir.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firması

Balıkesir Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Yurtdışı zati eşya taşımacılığı, ticari eşya taşımacılığına göre daha kapsamlı ve detaylıdır. Ticari eşyalar genellikle üretici firma tarafından paketlenir. Paket halindeki eşyalar alınarak hedefteki ülkeye nakledilir. Zati eşyaların paketlenmesi, araca yerleştirilmesi gibi işlemlerinin hepsi nakliyat firması tarafından yapılır. Balıkesir yurtdışı zati eşya taşımacılığı kategorisine giren eşyaların özellikleri bellidir. Zati eşyalar, kişilerin kullandığı eşyalardır. Ticari eşyalar ise satılarak kazanç sağlanan eşyalardır. Zati eşyaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Salon takımları, yatak odası, oturma odası, mutfak eşyaları, TV, bilgisayar, dolaplar gibi bireylerin evlerinde kullandığı eşyalar
 • Masa, sandalye, koltuk, bilgisayar gibi ofis eşyaları
 • Ulaşımı sağlamaya yarayan vasıtalar

Zati eşyalarla ticari eşyaların yurtdışına taşıma maliyeti aynı değildir.

Balıkesir Yurtdışı Ev Taşıma

Uluslararası nakliyat firmaları olabilecek her türlü aksiliği düşünerek tedbir almaktadır. Depolama hizmeti MMT lojistik firmasının aksilikler için aldığı tedbirlerden biri olup detaylarına firmamız adresinden ulaşılabilir. Nakliyat firmalarının ülkemizde depolarının olması gayet normaldir. Yurtdışındaki ülkelerde depolama hizmetinin verilmesi profesyonel firmaları diğerlerinden ayıran önemli bir özelliktir.

Müşteriler yurtdışına çıkışta sorunla karşılaştığından vaktinde ülkede olamayabilir. Vaktinde ülkeye gelse dahi ev bulamamış olabilir. Bu tür aksaklıklar eşyaların eve yerleştirilmesine engeldir.  Profesyonel Balıkesir yurtdışı ev taşıma firmaları depolama hizmetleriyle yaşanan aksaklığın krize dönüşmesini engeller. Eşya sahibi gelinceye veya ev tutuluncaya kadar eşyalar depoya alınır. Bir müddet eşyalar depoda muhafaza edilir. Aksaklıklar ortadan kaldırılınca eşyalar eve getirilip yerleştirilir.

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Balıkesir Uluslararası Evden Eve Nakliyat Şirketi

Balıkesir Yurtdışı Eşya Taşıma

Uluslararası nakliyat hizmetlerinin teslimat süresi ülkenin ülkemize olan uzaklığına göre değişir. Avrupa ülkelerine yapılan nakliyatlar ortalama 14 gün sürmektedir. Denizaşırı ülkeler daha uzak olduğu için teslimat süresi uzar. Denizaşırı ülkelerin teslimat süresi ise ortalama 40 gündür. Verilen rakamlar yol durumuna, gümrük işlerine bağlı olarak birkaç gün oynayabilir.

Uluslararası nakliyat süreleri genellikle uzun sürdüğünden insanlar eşyalarını merak ederler. Balıkesir yurtdışı eşya taşıma hizmetleri arasında 7 /24 kesintisiz iletişim bulunmaktadır. Müşteriler, nakliyat firmasının yetkilileriyle 7 / 24 bağlantı kurabilir. Eşyaların, nakliyenin durumu hakkında detaylıca bilgi alabilir. Nakliyat personeli, firma yetkilileriyle devam iletişim içindedir. Bir aksilik olması durumunda hemen firmanın görevlileri devreye girerek sorunu çözer.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1