Kocaeli Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat hizmeti almayı istiyorsanız mutlaka alanında uzman olanlardan almaya dikkat etmeniz gerekir. Taşınma, zor, zahmetli ve yorucu bir iştir. Taşınma çeşitli nedenlerle çeşitli yerlere yapılmaktadır. Günümüzde şehir içi, şehirlerarası ve yurtdışına taşınmalar yaşanmaktadır. Her insan hayatında bir kere bile olsa mutlaka taşınma duygusunu yaşamıştır. Daha önce eski ve klasik yöntemlerle taşınanlar taşınmanın ne kadar zor ve zahmetli olduğunu yaşayarak anlamışlardır. İnsanların yaşadığı zorluğun farkında olan nakliyat firmaları teknik ve yöntemlerini geliştirdi.

Nakliyat firmaları, yöntemlerini geliştirerek evden eve nakliyat hizmetini vermeye başladılar. Evden eve nakliyat, bir adresten alınan eşyaların belli bir plan ve program dahilinde yeni adrese taşınmasıdır. Öncelikle şehir içi ve şehirlerarası taşınmalarda evden eve nakliyat hizmeti verilmeye başladı. Ardından yurtdışı taşınmalarında evden eve nakliyat hizmeti aktif olarak kullanılır oldu. Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat hizmeti konusunda firmamız hemen her zaman titiz bir çalışma imzasını atmaktadır.

Kocaeli Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kocaeli Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kocaeli Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Kocaeli, ülkemizin en kalabalık kentlerinden birisidir. Kalabalık olmasından dolayı çok fazla taşınma gerçekleşmektedir. Yurtiçinde ve yurtdışına yaşanan taşınmalara yardımcı olmak için nakliyat firmaları hizmet vermektedir. Nakliyat firmalarının hepsi yurtdışına eşya taşıyamazlar. Yurtdışına eşya taşıyabilmesi için firmanın uluslararası nakliyat yetkisine sahip olması gerekiyor. Yurtdışında yaşayacak kişilerin karar vermesi gereken iki önemli husus vardır.

Yurtdışında yaşayacak kişilerin karar vermesi gereken birinci konu eşyalarını taşıma meselesidir. Taşınma ile ilgili halk arasında eşyaların çok zarar gördüğüne dair hakim bir görüş vardır. Taşınma yurtdışına olunca eşyalardaki zararın daha fazla olacağı kaygısı vardır. Klasik ve eski yöntemler kullanıldığında eşyalarda hasar olduğu doğrudur. Ancak modern ve gelişmiş yöntemleri kullanan Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat firmaları eşyaları hasarsız taşımaktadır.

Hasar kaygısı ile eşyalarını taşımakta kararsız olanlar yurtdışındaki eşya fiyatlarını öğrenince taşıma kararını vermektedir. Yurtdışında eşya almakla kıyaslandığında uluslararası nakliyat çok daha ucuzdur. Profesyonel uluslararası nakliyat firmalarından hizmet alındığında eşyaların hasar riski de ortadan kalkacaktır.

Karar verilmesi gereken bir diğer husus ise uluslararası nakliyat firmasını belirlemektir. Öncelikle her nakliyat firmasının uluslararası taşımacılık yapmadığını bilmek gerekir. Yurtdışına ev taşımayı uluslararası evden eve nakliyat firmaları yapmaktadır. Her uluslararası nakliyat firması da bütün dünya ülkelerine taşıma yapamaz.

Nakliyat firmasını seçerken, öncelikle eşyaların taşınacağı ülke endeksli düşünülmelidir. Ülkeye nakliyat yapan firmalar arasından en profesyonel olanı seçmek taşınmayı kolaylaştıracaktır. Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri gündeme geldiği zaman MMT Lojistik tam da aradığınız standartlarda bir hizmetin içerisinde yer alır.

Kocaeli Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Taşınma, ailenin bütçesini etkileyecek bir durumdur. Taşınma sırasında hesapta olan ve olmayan çok fazla masraf çıkmaktadır. Masrafların belirlenmesi, taşınma bütçesini oluşturmak için çok önemlidir. Taşınma bütçesindeki en önemli masraf nakliyat firmalarına ödenecek miktardır. Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat fiyatları değişkenlik göstermektedir. Nakliyat firmasının taşıma ücretini belirleyebilmek için bazı kriterlerin netleştirilmesi gerekir.

Eşyaların taşınacağı ülkenin uzaklığı, nakliyat fiyatlarını çok fazla etkiler. Bulgaristan, Norveç’e yapılacak taşınmanın her ikisi de uluslararasıdır. Ancak fiyatları çok farklıdır. Bulgaristan, ülkemize çok yakındır ve sadece karayolu ile nakliyat tamamlanır. Norveç, ülkemize çok uzaktır. Sadece karayolu ile taşınmak mümkün değildir. Eşyaların belli noktadan sonra hava veya deniz yolu araçlarına aktarılması gerekir. Kullanılan ulaşım araçları da fiyatları etkilemektedir.

Kocaeli Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Yurtdışına eşya taşıyabilmek için o ülkeden oturum izninin alınması gerekir. Oturum izni olmadan eşyaların ülkemizden çıkarılarak diğer ülkeye girişinin yapılması mümkün değildir. Kocaeli uluslararası evden eve taşımacılık için hazırlanması gereken belgeler vardır. Bu belgeler arasında oturum izni bulunmaktadır. Oturum izni, eşyaların taşınacağı ülkeden alınmalıdır. İzin belgesini almak zor ve uzun zaman alabilmektedir. Bundan dolayı taşınmanın diğer aşamalarına geçmeden önce oturum iznine başvuru yapılmalıdır.

Oturum iznine başvuru yapıldıktan sonra firma arayışına ve diğer işlemlere başlanabilir. Uluslararası nakliyatın zor ve karmaşık olmasından dolayı hizmet alınacak firma çok önemlidir. Uygun fiyatlı olmasından dolayı asla amatör firmalar tercih edilmemelidir. Fiyattan ziyade alınacak hizmetin kalitesine önem verilmelidir. Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat firması tercihine dikkat etmek beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Kocaeli Uluslararası Evden Eve Nakliye

Eşyalarını, yurtdışına taşımaya karar verenler firma arayışlarına başlayabilirler. Kocaeli uluslararası evden eve nakliye firmaları bakımından zengin bir kenttir. Çok sayıdaki firmaların hepsini araştırmak çok fazla zaman gerektirir. Sayıyı düşürmek için yakın zamanda yurtdışına taşınanların tavsiye edeceği firmalara öncelik verilebilir. İzmitlilerin genellikle hizmetlerini beğendiği firmalar da öncelikliler listesine alınabilir. Firmamız bu tarz hizmetlerin üst düzeyde bir kalitede sunulmasında hemen her zaman sorumluluk üstlenmektedir.

Listede yer alan firmaların araştırmasına internet sitelerinden başlanmalıdır. İnternet sitelerinde hizmetler kısmında yer alan detaylar incelenir. Hizmetler konusunda sorulması gereken sorular varsa firmanın müşteri hizmetleri aranabilir. Müşteri hizmetlerinin vereceği cevapların tatmin edici olmasına dikkat edilmelidir. Ardından sitede müşteri yorumlarının var olup olmadığına bakılmalıdır. Müşteri yorumlarına yer vermesi firmanın hizmet kalitesine güvenmesi olarak okunmalıdır.

Kocaeli Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Kocaeli Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Kocaeli Uluslararası Evden Eve

Yurtdışına nakliyat çok uzun süren, karmaşık ve zor bir iştir. Nakliyatlar günler hatta haftalar sürmektedir. Uzun sürecek nakliyatın sorunsuz ve eşyalara hasar vermeden gerçekleştirilebilmesi için profesyonel firmalardan hizmet alınmalıdır. Firma sayılarında artış yaşanınca profesyonelleri amatörlerden ayırmak gerekiyor. Profesyonel firmaların genel bazı özellikleri vardır. Profesyonel firmaların genel özellikleri;

 • Kurumsal yapıdadırlar.
 • Elemanları tecrübeli, bilgili ve güler yüzlüdür.
 • Nakliye araç filosu geniştir.
 • Müşteri ile nakliyat için sözleşme imzalarlar.
 • Eşyaları sigorta yaparlar.
 • Yurtiçi ve yurtdışında acenteleri vardır.
 • Eşya depolama hizmeti verirler.
 • Müşteri memnuniyeti odaklı çalışırlar.
 • Müşterilerinin yorumları genellikle olumludur.
 • Eşya paketlemede özel ve geliştirilmiş malzemeler kullanırlar.
 • Nakliyatın her aşamasını bir plan ve program dahilinde gerçekleştirirler.

Kocaeli Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Evinin eşyalarını yurtdışına taşımak isteyenler Kocaeli uluslararası zati eşya taşımacılığı firmalarından hizmet almalıdır. Uluslararası nakliyat sektöründe zati ve ticari eşya taşımacılığı yapılmaktadır. Eşyaların kategorileri ve uygulanan prosedürler farklı olduğundan dolayı nakliyat hizmetlerinin içeriği de farklılık gösterir. Zati eşya taşımacılığı, ticari eşyalara göre çok daha zahmetli, detaylı ve zordur. Zati eşyalar, insanların evlerinde yaşarken, işyerlerinde çalışırken kullandıkları eşyaları kapsar. Kişi evini taşıyacaksa zati eşya taşımacılığı hizmetinden yararlanmalıdır. Kocaeli Uluslararası zati eşya taşıma hizmeti söz konusu olduğu zaman karşımıza profesyonel bir hizmet alanı çıkar.

Uluslararası zati eşya taşımacılığı, müşterinin firmayla iletişim kurmasıyla başlar. Sözleşme imzalanması, eşyaların sigortalanmasıyla devam eden süreç oldukça kapsamlıdır. Zati eşyalar taşınırken paketlemesi ve yeni adreste yerleştirilmesi evden eve nakliyat firmasına aittir. Firma eşyaların zarar görmemesi için özenle paketlemelidir. Ticari eşyalar, genellikle üretimini yapan firma tarafından yapılmaktadır. Ticari eşyaların genellikle yeni adreste yerleştirilmesi gibi bir durum yoktur.

Kocaeli Uluslararası Ev Taşıma

Kocaeli Uluslararası Ev Taşıma

Kocaeli Uluslararası Ev Taşıma

İnsanlar dünyanın dört bir tarafındaki ülkelere taşınmaktadır. Kocaeli uluslararası ev taşıma firmaları, sınırlı sayıdaki ülkeye eşya nakledebilmektedir. Dünyadaki bütün ülkelere nakliyat yapabilmek bir firma için imkansızdır. Bütün dünya ülkelerine olamasa da olabildiğince fazla sayıda ülkeye eşya taşıyan nakliyat firmaları vardır. Uluslararası nakliyat, ülkenin konumuna göre değişen sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Almanya, Hollanda gibi Avrupa ülkelerine yapılan nakliyat ortalama 14 gün sürmektedir. Kanada, Japonya, Amerika gibi deniz aşırı ülkelere yapılan nakliyatlar ise ortalama 40 gün sürmektedir. Günler hatta haftalar süren nakliyat süreci müşteriler tarafından merak edilebilir. Profesyonel firmalar, eşyalarının durumunu, nakliyat sürecini merak eden müşterilerine düzenli bilgi akışı sağlamaktadır. 7/24 bilgi akışının sağlanması müşterilerin firmaya olan güvenlerini artırdığından önemlidir.

Kocaeli Uluslararası Eşya Taşıma

Yurtdışına taşımacılık yapan firmalar, çeşitli hizmetler sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin çeşitliliği Kocaeli uluslararası eşya taşıma firmasının kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Profesyonel firmalar, daha fazla ülkeye nakliyat yapmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki ülkelere nakliyat yapabilmek için sunulan hizmetlerin çeşitlilik göstermesi gerekir. Dünyanın her noktasına karayoluyla nakliyat yapılamaz. Ülkelerin konumuna göre farklı ulaşım araçlarının da devreye sokulması gerekir. Profesyonel firmaların sunduğu nakliyat hizmetleri arasında şunlar vardır;

 • A+ ev taşıma
 • Zati eşya taşımacılığı
 • Eşya depolama
 • Karayolu ile eşya taşıma
 • Deniz yolu ile eşya taşıma
 • Demir yolu ile eşya taşıma
 • Hava yolu ile eşya taşıma

Firmaları profesyonel yapan sadece hizmetin çeşitliliği değildir. Sunulan çeşitli hizmetlerin kaliteli bir şekilde yapılması profesyonelliğin gereklerindendir.

Kocaeli Yurtdışı Evden Eve Nakliyat

Profesyonel Kocaeli yurtdışı evden eve nakliyat firmaları hizmetlerini bir sistem ve plan dahilinde yapmaktadır. Aşama aşama gerçekleştirilen nakliyat hizmetlerinde disipline çok önem verilmektedir. Disiplinsiz, plansız ve sistemsiz bir şekilde yapılan nakliyat hizmetlerinin başarıyla sonuçlanması beklenmemelidir. Uluslararası evden eve hizmetlerinin aşamaları şu şekilde gerçekleştirilir;

 • Müşterinin uluslararası nakliyat firmasıyla maille, yüz yüze veya telefonla arayarak iletişime geçmesi
 • Firmanın müşterisinden randevu talep etmesi
 • Gerçekleştirilen randevuda eşyaların hacminin hesaplanması, fiyatın belirlenmesi ve sözleşmenin imzalanması
 • Nakliyat için hazırlanması gereken evrak listesinin hazırlanarak müşteriye verilmesi
 • Taşınmadan önce eşyaların sigorta acentesi tarafından sigortalanması
 • Nakliyat zamanı geldiğinde eşyaların paketlenmesi, nakil aracına taşınması ve yerleştirilmesi
 • Nakil sırasında gümrükleme gibi işlemlerin eksiksiz yapılması
 • Yurtdışındaki ülkeye varıldığında müşteri ile iletişime geçilerek eşyaların yeni adrese yerleştirilerek teslim edilmesi

Kocaeli Yurtdışı Evden Eve Nakliye

Taşınmayı düşünenlere, daha önce taşınanların ikazı genellikle; eşyalarına zarar vermeden taşıyacak firmayı seç olur. Eski yöntemlerle taşınmış olanlar eşyalarının çok zarar görmesinden dertlidir. Yeni ve modern yöntemleri kullanan Kocaeli yurtdışı evden eve nakliye firmaları eşyaların zarar görmemesi konusunda çok hassastır. Eşyaları koruyacak her türlü tedbiri almaya özen gösterirler. Eşyaların zarar görmemesi için paketlenmesine çok dikkat ederler. Paketleme, eşyaların genel yapısına ve özelliklerine uygun yeni malzemelerle yapılır.

Her eşya eskiden olduğu gibi kağıt veya battaniyeye sarılmaz. Eşyaların özellikleri dikkate alınmadan aynı malzemeyle paketlenmesi hasara davetiye çıkarmaktır. Eşyaları paketleme işini, paketlemede tecrübeli elemanlar yapmalıdır. Hayatında bir kere paketleme yapan kişi eşyaları yanlış malzeme kullanarak eksik paketler. Bu durum hasarla sonuçlanabilir. Her gün eşya paketleyen elemanlar, hangi eşyayı hangi malzeme ile nasıl paketleyeceğini çok iyi bildiğinden hasar riski minimuma indirilir. Kocaeli uluslararası evden eve nakliye hizmeti söz konusu olduğu zaman karşımıza titiz bir çalışma süreci çıkar!

Kocaeli Yurtdışı Evden Eve

Kocaeli Yurtdışı Evden Eve

Kocaeli Yurtdışı Evden Eve

Eşyalarda hasar oluşmaması için alınan tedbirler paketleme ile sınırlı değildir. Kocaeli yurtdışı evden eve nakliyat firmaları, eşyaların sökülmesi ve montesini uzman ekiplere yaptırmaktadır. Mobilyalar ve makinelerdeki hasarların önemli bir kısmı sökülme ve monte sırasında oluşmaktadır. Uzman teknik ekip sökme ve monte konusunda profesyonel olduğu için eşyalarda hasar oluşmaz.  MMT lojistik olarak bu tarz hizmetlerin üst düzeyde bir kalitede sunulması konusunda hemen her zaman titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Eşyaları korumak için alınan bir başka tedbir de nakil araçlarıdır. Profesyonel firmaların nakil araçları bakımlıdır. Düzenli bakımları yapılarak eşyaları daha fazla sallamaması sağlanır. Nakil araçlarının içi eşyaları sabitleyecek özel ekipmanlarla donatılmıştır. Paketlenen eşyaların araç içinde nasıl yerleştirildiği çok önemlidir. Eşyalar birbirine zarar vermeyecek şekilde özel bir ekip tarafından yerleştirilir. Bilgisayar gibi hassas ve küçük eşyalar, nakil aracındaki özel bir bölmeye yerleştirilerek zarar görmesi engellenir.

Kocaeli Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Eşyalar çok profesyonel paketlense dahi uluslararası nakliyatta hasar riski sıfırlanmaz. Kocaeli yurtdışı zati eşya taşımacılığı günlerce veya haftalarca sürmektedir. Günlerce, haftalarca süren yolculukta eşyalar risk altındadır. Uzun süren yolculukta bazen eşyaların farklı bir ulaşım aracına aktarılması gerekir. Aktarım sırasında, hasar oluşmaması için her türlü tedbir alınmasına rağmen risk bulunur. Aktarım veya uzun süren yolculuklardaki hasar riskine karşı profesyonel firmalar eşyaları sigorta yaparlar.

Sigorta, nakliyat firmasının anlaşmalı olduğu şirket tarafından yapılır. Nakliyat başlamadan önce eşyalar sigortalanır ve poliçesi sözleşmeye eklenir. Nakliyat tamamlanıp eşyalar yerleşirken hasar tespiti yapılır. Hasar tespit edilirse tutanak tutulur. Eşyanın değeri sigorta şirketi tarafından tazmin edilerek müşterinin maddi zarara uğramaması sağlanır. Kocaeli zati eşya taşımacılığı hizmeti alacaksanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kocaeli Yurtdışı Ev Taşıma

Kocaeli Yurtdışı Ev Taşıma

Kocaeli Yurtdışı Ev Taşıma

Kocaeli kentinde çok sayıda nakliyat firması vardır. Her nakliyat firması uluslararası nakliyat hizmeti verememektedir. Kocaeli yurtdışı ev taşıma hizmeti yapabilmek için C3 yetki belgesine sahip olmak gerekiyor. C3 yetki belgesi, firmanın uluslararası nakliyat yapabilecek kapasitede ve özellikte olduğunu göstermektedir. Yetki belgesi, Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmektedir. C3 belgesine sahip olmak isteyen firmaların Ulaştırma Bakanlığı’na başvuru yapması gerekir.

Başvuruları değerlendiren bakanlık şartları taşıyan firmalara yetki belgesini vermektedir. Yetki belgesi olmaması uluslararası nakliyat yapamayacağını gösterir. Yetki belgesinin olması, firmanın sunduğu hizmetlerin yüksek kalitede olduğunu göstermez. Yurtdışına eşya taşıma işi, hizmet kalitesi yüksek olan firmalardan alınmalıdır. Hizmetlerin kaliteli olması, taşınmanın başarıyla tamamlanmasını sağlayacağından önemlidir.

Kocaeli Yurtdışı Eşya Taşıma

Nakliyat firmalarından bazıları eşya depolama hizmeti vermektedir. Eşya depoları, büyük kentlerde yaşayarak fazlalık eşyalarını koyacak yer bulamayan apartman sakinleri için harika bir hizmettir. Eşya depolama hizmetinden ev kiralamadan evinden çıkarılan kiracılar, yurtdışına kısa süre taşınanlar da çok istifade etmektedir. Eşya depoları, belli bir ücret karşılığında belli bir süreliğine kiralanmaktadır.

Depoların temizliği, bakımı ve güvenliğinden nakliyat firmaları sorumludur. Depolarda çeşitli sayıda ve büyüklükte eşyaları koyabilecek bölümler vardır. Bir eşyayı koyacak kadar küçüklükte yerler olduğu gibi bir evin eşyasını koyacak kadar büyük alanlar da vardır. Profesyonel Kocaeli yurtdışı eşya taşıma firmaları, eşya depolama hizmetini sadece yurtiçinde sunmazlar. Yurtdışına taşımacılık yaptıkları ülkelerde de eşya deposu hizmeti vermektedirler. Kocaeli uluslararası evden eve nakliyat hizmeti almayı istediğiniz zaman firmamız en mantıklı seçenekleri sizlerle buluşturacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1