Kastamonu Uluslararası Evden eve Nakliyat

468

Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat süreci tam olarak profesyonellik gerektirir! Her insan hayatında bir kere bile olsa taşınmıştır. Taşınma, stresli ve yorucu bir iştir. Şehir içinde veya şehirlerarası taşınanlar, taşınmanın zorluğunu ve stresi yaşamışlardır. Yurtdışına taşınma, ülke içindeki taşınmalara göre çok daha zor ve meşakkatlidir. İnsanlar yurtiçindeki taşınmalarını çok zor durumda kalırlarsa kendileri bile gerçekleştirebilirler. Ancak yurtdışına nakliyat firması yardımı olmadan taşınmak zor hatta imkansızdır.

Yurtdışına taşınma işlemlerinde çok fazla prosedür vardır. Her ülkenin uyguladığı prosedür birbirinden farklıdır. Prosedürlerden birinin bile eksik yapılması taşınmanın durdurulması veya aksamasına neden olur. Prosedürlerin ve kurallarının çok olması yurtdışına taşımada profesyonel yardım almayı şart koşmaktadır. Profesyonel uluslararası nakliyat firmaları, prosedürleri bildiğinden taşınmayı sorunsuz gerçekleştirirler. MMT Lojistik Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat sürecinin titiz bir şekilde yönetilmesinde hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahiptir!

Kastamonu Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kastamonu Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kastamonu Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Yurtdışına taşınan insanlar heyecan ile karışık bir stres yaşarlar. Yeni bir ülkede yeni bir yaşama başlamanın verdiği bir heyecan vardır. Heyecana, taşınma düşüncesinin neden olduğu stres eklenir. Yurtdışına taşınma, stres yapılacak bir iştir. Stresten kurtulmanın tek bir yolu bulunmaktadır; Profesyonel Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat firmalarından hizmet satın almaktır. Uluslararası nakliyat firmaları, taşınma stresini kişinin üzerinden alarak kişiye yeni hayatının heyecanını yaşamayı bırakır.

Yurtdışına taşınma, planlı ve disiplinli yapılması gereken bir iştir. Uluslararası nakliyatın çeşitli aşamaları vardır. Profesyonel firmalar, bütün taşınma aşamalarını bir plan içinde gerçekleştirirler. Uluslararası nakliyatı şu aşamaları geçerek yapılmaktadır. Yurtdışına taşınma aşamaları;

 • Yurtdışına taşınacak kişiler nakliyat firmasıyla iletişime geçer. İletişim yüz yüze, sabit telefonla, cep telefonuyla veya maille yapılabilir. İletişim aşamasında kişi, firmadan taşıma ile ilgili detaylıca bilgi alır.
 • Firma, müşteri adayıyla görüşerek kararın netleşmesini sağlar. Netleşen karar üzerine eşyaların hacminin hesaplanması, analizin yapılması ve fiyatın belirlenmesi için randevu alınır.
 • Randevuda fiyat netleştirildikten sonra sözleşme imzalanarak uluslararası nakliyat resmiyet kazanır.
 • Sigorta şirketi eşyaları sigorta yapar ve poliçesi sözleşmeye eklenir.
 • Eşya sahibinin hazırlaması gereken belgelerin listesi hazırlanarak kişiye verilir. Belgelerin eksiksiz hazırlanması çok önemli bir aşamadır.
 • Nakliyat zamanı gelince eşyalar paketlenir.
 • Paketlenen eşyalar nakliyat araçlarına taşınarak sabitlenir.
 • Nakil sürecindeki gümrükleme ve diğer işlemler sırası geldikçe yapılır.
 • Ülkeye varan firma müşterisiyle iletişime geçerek eşyaları yeni adrese yerleştirir.

MMT Lojistik Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat sürecinin tam olarak uluslararası çapta yönetilmesi konusunda firmamız titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Kastamonu Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Yurtdışına taşınmaya karar verenler hemen fiyat araştırmasına başlarlar. Taşınma masraflı olduğundan bir taşınma bütçesi oluşturmakta fayda vardır. Bütçenin en önemli kalemi nakliyat firmalarına ödenecek ücrettir. Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat fiyatları, çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiyatların değişmesinde en büyük etki, eşyaların nakledileceği ülkenin ülkemize olan uzaklığına aittir. Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat süreci söz konusu olduğu zaman mutlaka profesyonellerin sürece dahil olmasının şart olduğu bir süreç karşımıza çıkar!

Nakliyat fiyatını etkileyen bir diğer unsur firmaların fiyat politikasıdır. Firmalar, verdikleri hizmet kalitesine göre farklı fiyat politikası uygulayabilmektedir. Eşyaların araçlarda kaplayacağı hacim de fiyatı etkiler. Stüdyo dairenin eşyaları ile 4+1 evin eşyaları aynı hacme sahip olmaz. Daha fazla yer kaplayan eşyalara daha fazla ödeme yapılmaktadır. Taşınmanın yapıldığı dönem de fiyatı etkiler. Yurtdışına taşınmaların fazla olduğu dönemlerde fiyatlar biraz daha yüksek olacaktır. Firmamız tam da bu noktada hemen her zaman titiz bir çalışmaya imzasını atar!

Kastamonu Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Yurtdışına eşya taşımayı düşünenler, bir uluslararası nakliyat firmasıyla anlaşmalıdır. Her nakliyat firması uluslararası nakliyat yapamaz. Yurtdışına taşınma uluslararası nakliyat firmalarıyla yapılır. Kişiler, evinin bütün eşyasını güvendiği bir firmaya emanet etmek isterler. Haftalarca yolda olacak eşyaların, emniyetinin sağlanacağından emin olunmalıdır. Profesyonel Kastamonu uluslararası evden eve taşımacılık firmaları, müşterilerinin güvenini sağlayabilmek için sözleşme yaparlar. Böylece tam da aradığınız kalite standartlarında bir hizmeti alabilirsiniz!

Sözleşme, firma ile eşya sahibi arasında yapılan bir anlaşmadır. Sözleşme yapılarak tarafların hakları koruma altına alınır. Müşteri ile sözlü olarak yapılan anlaşma maddeleri sözleşmede yazıya dökülür. Altına taraflar imza atar. Atılan imzalar, sözleşmenin içeriğinin kabul edildiğini gösterir. Sözleşme kağıdı, imzalar atılarak resmi bir belgeye dönüşür. Sorun yaşanması durumunda taraflar sözleşmeyi resmi bir belge olarak değerlendirerek haklarını arayabilirler. Bu aşamada firma tercihinize dikkat ediyor olmanız hemen her zaman tavsiye edilmektedir.

Kastamonu Uluslararası Evden Eve Nakliye

Eski klasik yöntemlerle taşınmaların gerçekleştirildiği zamanlarda eşyalar çok fazla hasar alırdı. Bundan dolayı insanların aklında taşınma eşyalara zarar verir düşüncesi kalmıştır. Günümüzde nakliyat sektöründe çok fazla gelişme yaşandı. Teknik gelişmeler ve yenilikler taşınmanın hasarsız yapılmasına yardımcı olmaktadır. Güvenilir Kastamonu uluslararası evden eve nakliye firmaları eşyaların zarar görmemesi için paketlenmesine çok özen gösterir. Burada mutlaka firma tercihine dikkat ediyor olmak şarttır!

Günler haftalar sürecek yolculukta eşyaların eski yöntemler kullanılarak korunması mümkün değildir. Eşyaların özelliklerine ve yapılarına göre yeni ve gelişmiş malzemeler kullanılmalıdır. Özel malzemelerin kullanılacağı paketlemenin kimin tarafından yapıldığı da önemlidir. Profesyonel firmaların tecrübeli elemanlarının yaptığı paketleme çok daha güvenilirdir. Çünkü elemanlar devamlı yaptıklarından daha doğru ve seri paketleme yapmaktadır. Firmamız tam da bu noktada yeni nesil çözümlere imzasını atma kabiliyetine sahiptir.

Kastamonu Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kastamonu Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kastamonu Uluslararası Evden Eve

Yurtdışına taşınan eşyaların zarar görmemesi için alınan tedbirlerden biri de araçların uygunluğu ve bakımıdır. Güvenilir Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat firmaları, nakliyat araçlarının bakımına özen göstermektedir. Düzenli olarak bakım yaptırılan araçların özellikle süspansiyon sistemlerine dikkat edilir. Süspansiyon sisteminin sorunsuz olması, eşyaların sallanarak zarar görmesini engeller. Nakliyat araçlarının içinde eşyaları sabitleyerek hasar görmesini engelleyen ekipmanlar bulunur.

Araçların büyüklüğünün eşyaların yoğunluğuna uygun olması ayrıca önemlidir. Eşyalar fazla olduğunda büyük, az olduğunda küçük araç kullanılmalıdır. Fazla eşyaya küçük araç kullanıldığında üst üste gelen eşyalar zarar görür. Az eşya büyük araca yerleştirilince sallandığından hasar oluşur. Hasar oluşmaması için eşyaların birbirine zarar vermeyecek şekilde yerleştirilmesi ayrıca önemlidir.

Kastamonu Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Profesyonel firmalar eşyaların zarar görmemesi için özel malzemeler kullanarak doğru bir şekilde paketler. Özenle paketlenen eşyalar uygun özellikteki nakil araçlarına dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Alınan bütün tedbirlere rağmen eşyalarda istenmeyen hasarlar oluşabilir. Çünkü yurtdışı nakliyatı günlerce hatta haftalarca sürmektedir. Nakil sürecinde bazen eşyaların farklı ulaşım vasıtalarına aktarılması gerekebilir. Aktarım ve benzeri durumlarda eşyalarda hasar oluşma riski vardır. Kastamonu Uluslararası zati eşya taşıma konusunda titiz bir hizmeti almak isterseniz firmamız üst seviyede bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Hasar oluşma riskine karşı profesyonel Kastamonu uluslararası zati eşya taşımacılığı yapan firmalar eşyaları sigorta yaptırır. Sigorta, alınan tedbirlere rağmen oluşan hasarın karşılanacağını vaat eder. Taşınma süreci başlamadan önce sigorta şirketi eşyaları analiz ederek poliçeyi hazırlar. Hazırlanan poliçe sözleşmeye eklenir. Nakliyat bitip eşyalar yerleştirildikten sonra hasar tespiti yapılır. Hasar tespit edilirse ödeme yapılarak müşterinin maddi zarar uğraması engellenir. Firmamız tam da bu kapsamda etkili bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Kastamonu Uluslararası Evden Eve

Kastamonu Uluslararası Evden Eve

Kastamonu Uluslararası Ev Taşıma

Nakliyat çok geniş bir kavramdır. Nakliyat firmaları çeşitli hizmetler sunmaktadır. Yurtdışına taşınacak kişilerin Kastamonu uluslararası ev taşıma firması hizmetlerinden yararlanması gerekir. Yurtdışına her nakliyat firması taşıma yapamaz. Taşıma yapabilmesi için yetki belgesine ihtiyaç duyulur. C3 yetki belgesi olmayan nakliyat firmaları yurtdışına eşya taşıyamazlar. Yetki belgesi alabilmek için firmanın yurtdışına eşya taşıyabilecek özelliklerde ve kapasitede olması gerekir.

Kapasitesinin ve özelliklerinin yurtdışı taşımacılığına uygun olduğunu düşünenler yetki belgesi için Ulaştırma Bakanlığı’na başvuru yapabilir. Ulaştırma Bakanlığı, firmaları inceleyerek uygun özelliklere ve kapasiteye sahip olanlara yetki belgesini verir. Yetki belgesinin olması firmanın hizmetlerinin iyi olduğu anlamına gelmez. Hizmet kalitesi, yetki belgesinden ayrı bir olay olarak değerlendirilmelidir. Kastamonu uluslararası evden eve nakliye hizmeti söz konusu olduğu zaman MMT Lojistik hemen her zaman titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Kastamonu Uluslararası Eşya Taşıma

Uluslararası nakliyat uzmanlık gerektiren bir iştir. Her nakliyat firması kaliteli uluslararası nakliyat hizmeti sunamaz. Yurtdışına sorunsuz taşıma yapmak isteyen firmalar profesyonel Kastamonu uluslararası eşya taşıma firmalarının özelliklerine sahip olmalıdır. Profesyonel firmaların özellikleri arasında şunlar vardır;

 • Firmanın bütün iş ve işlemleri kurumsal yapıda gerçekleşir.
 • Firmanın nakliyat araç filosu geniştir.
 • Nakliyat hizmetini veren elamanların hepsi tecrübeli, bilgili ve güler yüzlüdür.
 • Firmanın yurtdışındaki işlerini takip edebilmesi için acenteleri vardır.
 • Yurt içi ve dışında eşya depolama hizmeti bulunur.
 • Firma, taşınacak eşyaları sigortalar.
 • Müşteri ile sözleşme imzalar.
 • Eşyalar, özelliklerine ve yapılarına en uygun olan malzemeler kullanılarak paketlenir.
 • Eşyaları taşıyan nakil araçlarının düzenli olarak bakımı yapılır.

Kastamonu Yurtdışı Evden Eve Nakliyat

Yurtdışına eşya taşımanın çok fazla prosedürü vardır. Öncelikle nakliyatın gerçekleşebilmesi için belgelerin hazırlanması gerekir. Nakliyat için gerekli olan belgeler eşyaların taşınacağı ülkeye göre değişmektedir. Güvenilir Kastamonu yurtdışı evden eve nakliyat firması, müşterilerine hazırlamaları gereken belgelerin listesini verir. Belgelerin eksik veya yanlış olması nakliyatı sekteye uğratacağı için dikkatli olunmalıdır. Profesyonel firmalar belgelerde eksiklik olmaması için belgeleri liste haline getirir. Yurtdışına nakliyat için gerekli olan temel belgeler şunlardır;

 • Müşterinin kimlik ve pasaport fotokopisi
 • Adli sicil kaydı
 • İkametgah belgesi
 • Tarihli adres yeri bilgisi raporu
 • Noterden onaylanmış vekaletname
 • Oturum izin belgesi
 • Uçak bileti veya yolculuk bilgileri

Belgeler arasında oturum izni uzun sürede çıkmaktadır. Bundan dolayı belge hazırlığına oturum iznine başvurarak başlanmalıdır. MMT lojistik bu tarz hizmetlerin sorunsuz bir şekilde sunulması konusunda nitelikli hizmetlere imzasını atmaktadır.

Kastamonu Yurtdışı Evden Eve Nakliye

Apartmanda oturup fazlalık eşyaları olanlar ne yapacaklarını bilemezler. Çünkü genellikle apartman dairelerinin eşya konulacak yerleri olmaz. Kastamonu yurtdışı evden eve nakliye firmaları, fazlalıkların konulabileceği eşya depolama hizmeti vermektedir. Eşya depoları, her nakliyat firmasının verdiği bir hizmet değildir. Profesyonel firmalar eşya depolama hizmeti verirler. Eşya depoları, farklı büyüklüktedir. Bir eşyayı veya bir evin eşyasını alabilecek çeşitlilikte alanlara sahiptir.

Eşya depoları 7 / 24 güvenlik kameraları tarafından korunmaktadır. Eşyaların konulduğu alanların bakımı, temizliği firma tarafından yapılır. Özel şifreli kapılarla korunan eşyalar belli bir süreliğine depolara konulur. Aylık veya yıllık ödeme yapılarak konulan eşyalar zamanı geldiğinde sahibine teslim edilir. Profesyonel nakliyat firmaları sadece yurtiçinde değil yurtdışında da eşya depolama hizmeti vermektedir.

Kastamonu Uluslararası Evden Eve

Kastamonu Uluslararası Evden Eve

Kastamonu Yurtdışı Evden Eve

Yurtiçinde taşınmanın ne kadar zahmetli olduğunu bilenler yurtdışına yapacakları taşınmayı kesinlikle nakliyat firmasıyla yapmak ister. Yurtdışına taşınmanın işlemleri ve prosedürleri çok fazla olduğundan kişinin kendi başına taşınması çok zordur. Mutlaka nakliyat firmasından yardım alması gerekir. Profesyonel Kastamonu yurtdışı evden eve nakliyat firmaları, uluslararası nakliyatı kolaylaştıracak her türlü hizmeti vermektedir. Profesyonel firmaların hizmetleri arasında şunlar vardır;

 • Karayoluyla eşya taşımacılığı
 • Deniz yoluyla eşya taşımacılığı
 • Hava yoluyla eşya taşımacılığı
 • Demir yoluyla eşya taşımacılığı
 • A+ ev taşımacılığı
 • Eşya depolama
 • Zati eşya taşımacılığı

Uluslararası nakliyatın yapıldığı ülkelerin konumları birbirinden çok farklıdır. Bazı ülkelere sadece karayolu kullanılarak nakliyat yapılır. Bazılarına ise deniz, demir veya havayolu vasıtalarının da kullanılması gerekir.

Kastamonu Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Yurtdışı eşya taşımacılığı yapan firmalar iki kategoride eşya taşırlar. Profesyonel firmalar, zati veya ticari eşyaları taşımaktadır. Kastamonu yurtdışı zati eşya taşımacılığı hizmetine, insanların yaşamaları için gerekli temel eşyalar dahildir. Evdeki dolaplar, salon takımları, mobilya takımları, mutfak eşyaları, kıyafetler gibi eşyalar zati eşyadır. Evini yurtdışına taşımayı düşünenler, nakliyat firmalarının zati eşya taşımacılığı hizmetinden yararlanmalıdır.

Üretimi yapılan ve kazanç elde etmek için yurtdışına taşınan eşyalar, ticari eşyadır. Ticari eşya ile zati eşyaların uluslararası nakliyat prosedürleri farklıdır. Zati eşyalara gümrük vergisi uygulanmaz. Sınırlarda zati eşyaların ve belgelerin sadece kontrolü yapılır. Ticari eşyalara, gümrük vergisi uygulanır. Bundan dolayı zati ve ticari eşyaların birbirine karıştırılmaması gerekir.

Kastamonu Yurtdışı Ev Taşıma

Kastamonu Yurtdışı Ev Taşıma

Kastamonu Yurtdışı Ev Taşıma

Şehir içindeki taşınmalar birkaç saat sürer. Şehirlerarası nakliyat en fazla iki gün sürer. İki gün süren nakliyat Edirne’den Kars’adır. Yurtdışına yapılacak nakliyat ise günler hatta haftalar sürer. Haftalar süren nakliyat hizmetinin planlı ve programlı olması şarttır. Kastamonu yurtdışı ev taşıma firmaları müşterilerine nakliyatın ortalama kaç gün süreceğini ifade etmektedir. Uluslararası nakliyat hizmeti Avrupa ülkelerine ortalama 14 günde gerçekleştirilir. Deniz aşırı ülkelere yapılan nakliyat ise ortalama 40 gün kadar sürer.

Haftalar boyunca eşyaları yolda olan müşterileri nakliyatın durumunu merak edebilirler. Profesyonel firmalar, nakliyatın durumuyla alakalı müşterileriyle bilgi paylaşımı yapmaktadır. Bilgi paylaşımı, sadece müşterilerin merakını gidermek için yapılmaz. Olası sorunların daha hızlı çözümlenmesi için de bilgi akışına ihtiyaç duyulmaktadır.

Kastamonu Yurtdışı Eşya Taşıma

Yurtiçinde taşınanlar yurtdışına taşınmanın ne kadar zor olacağını tahmin edebilirler. Zor, zahmetli, yorucu ve karmaşık yurtdışı taşınmanın sorunsuz yapılabilmesi nakliyat firmasına bağlıdır. Nakliyat firmasının seçimi, taşınmanın kalitesini belirleyeceğinden dikkatli olunmalıdır. Firma konusunda karar vermeden önce yakın zamanda yurtdışına taşınanlardan öneriler alınabilir. Seçim yaparken nakliyat firmalarının internet sayfaları incelenebilir. İnternet sayfalarında özellikle hizmetler ve müşteri yorumları dikkatlice incelenmelidir.

Hizmetler kısmında verilen hizmetler ve detayları aktarılır. Müşteri yorumlarında ise firmanın hizmetlerini tecrübe edenlerin görüşleri vardır. Deneyimi içermesi nedeniyle müşteri yorumlarının daha özel bir yeri vardır. Şikayet sitelerinde firmayla alakalı şikayetlerin varlığı kontrol edilmelidir. Müşteri yorumları ve şikayetler birlikte değerlendirilerek Kastamonu yurtdışı eşya taşıma firmasına karar verilebilir. Kastamonu uluslararası evden eve nakliyat sürecinin sorunsuz bir şekilde yönetilmesinde firmamız titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1