Hatay Uluslararası Evden eve Nakliyat

Hatay uluslararası evden eve nakliyat hizmeti yeni nesil çözümleri sunan firmalar tarafından sunulmalıdır. Taşınma, insanın yaşamı boyunca yaşayabileceği doğal bir olaydır. Yeni ev alma, kiradaki evi değiştirme gibi nedenlerle insanlar taşınmak zorunda kalır. Yurtiçinde taşınmalar gibi yurtdışına taşınmalar da yaşanmaktadır. Yurtdışına taşınmalar iş, eğitim, evlilik, tayin ve görevlendirme gibi nedenlerle yapılır. Yurtiçindeki taşınmaların zorluklarıyla kıyas edenler yurtdışı taşınmanın ne kadar zor olabileceğini hayal edebilirler.

Yurtdışına taşınma karmaşık ve detaylı işleri kapsar. Kişinin kendi imkanlarını kullanarak yurtdışına taşınması zor hatta imkansızdır. Yurtdışı nakliyatı için çok emek harcamak gerekir. Nakliyatın yapılması için gerekli olan bazı işlemler çok uzun sürer. Uzun zaman sürecek işlemlerin tamamlanması için sabırla beklemek gerekir.  İş yoğunluğu olan kişilerin nakliyat işlemlerine o kadar vakit ayırmaları zor olur. Uluslararası nakliyat firmalarından yardım almak daha doğru olacaktır.

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Yeni bir ülkede yeni bir hayata başlamak için taşınmak gerekir. Yurtdışına taşınmak zorunda olanların vermesi gereken bir karar vardır; Evini taşımalı mı? Yoksa yabancı ülkede yeni eşyalar mı almalı? Yabancı ülkede yeni eşyalarla başlangıç yapma fikri kulağa çok hoş gelir. Ancak eşya fiyatlarının taşınılacak ülkede yüksek olduğunu öğrenmek bütün hayalleri yıkar.

Yeni ülkede hatıraları olan eşyalarla yaşam kurmak daha ekonomik bir fikirdir. Yurtiçinde taşınanlar isterlerse nakliyat firmasından yardım almadan taşınabilir. Zor olsa da bunu yapabilir. Yurtdışına taşınanlar için kendi imkanlarıyla taşınma ihtimali yok gibidir. Yurtdışına taşınmanın prosedürleri ve kuralları çok fazladır. Uluslararası nakliyat uzmanlık gerektiren bir iştir. Uzman olmayanların nakliyatı başarıyla tamamlaması beklenemez. Uluslararası evden eve nakliyat hizmetinin detayları firmamızın sayfasında açıklanmıştır.

Zor ve zahmetli yurtdışı taşınma işini Hatay uluslararası evden eve nakliyat firmalarından alınacak hizmetler kolaylaştırır. Hatay iline hizmet veren firmalar vardır. Bu firmaların hepsi aynı kalitede hizmet vermezler. Hizmet kalitesinin yüksek olması, müşterinin taşınmayı daha rahat geçirmesi anlamına gelir. Firmalar arasından doğru firma seçilerek taşınma kolaylaştırılır.

Profesyonel firma tercihinde yardımcı olabilmesi için yakın zamanda yurtdışına taşınanlardan tavsiyeler alınabilir. Yurtdışına taşınmış olanlar firmayı tecrübe etmiştir. Tecrübeler üzerine alınacak karar daha doğru olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kişinin yakın zamanda taşınmış olmasıdır. Firmalar hizmetlerini geliştirdikleri için uzun yıllar öncesindeki taşınmalar doğru fikri vermez.

Uluslararası ev eşyası taşıma şirketleri, uluslararası taşınmanızın her alanında size yardımcı olabilir. Eşyalarınızı evinizden alıp yurtdışındaki yeni evinize güvenle teslim edebilirler. Çoğu, eşyalarınızı sizin için paketleyecek ve nakliye sırasında sigortalı olduklarından emin olacaktır. Böylece güvenli bir nakliyat hizmetinin varlığından rahatlıkla söz edebiliriz.

Bu, varış noktasında kendi deposu veya depolama tesisi olmayan bir taşıma şirketi kullanmayı planlıyorsanız özellikle önemlidir. Bu tür bir şirket kullanıyorsanız, eşyalarınızı ofislerinde veya havaalanlarında saklamadıklarından emin olmalısınız. Çünkü bu yerler güvenli değildir ve eşyalarınızın çalınmasına veya nakliye sırasında hasar görmesine neden olabilir.

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Şehirlerarası taşınmak bile ciddi bir masraftır. Ülkeler arası yapılacak taşınmanın masrafı ise daha fazla olacaktır. Yurtdışına taşınma düşüncesinde olanlar Hatay uluslararası evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgi almak isterler. Taşınma masraflarının hesaplanabilmesi için nakliyat fiyatlarına ihtiyaç olacaktır. Yurtdışı taşınmaları için tek bir fiyat verilemez. Uluslararası nakliyat fiyatlarını etkileyen etkenler vardır.

Uluslararası nakliyat fiyatlarını etkileyen en önemli etken, ülkelerin birbirine olan uzaklığıdır. Ülkemizden Bulgaristan’a yapılacak taşınma ile Kanada’ya yapılacak nakliyat aynı fiyat olmaz. Kilometrelerle hesaplanacak yol farkına kullanılacak ulaşım araçları çeşitliliği de eklenince maliyet değişecektir. Eşyaların hacmi fiyatları etkiler. Hacmini hesaplamak için eşyaların eni, boyu ve derinliği ölçülür. Ölçüler kullanılarak eşyaların ne kadar yer kaplayacağı hesaplanır.

Uluslararası ev eşyası taşıma şirketleri, eşyalarınızı bir ülkeden diğerine taşımak için tasarlanmıştır. Bu şirketler, eşyalarınızın paketlenmesinden denizaşırı ülkelere gönderilmesine, yeni evinizde boşaltılmasına ve iyi durumda olmalarını sağlamaya kadar, uluslararası bir taşınmanın tüm yönlerini ele alma becerisine sahiptir.

Hatay Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Taşınma, ailenin bütçesini çok zorlar. Taşınma planları yapan bazıları taşınma masrafları için önceden para biriktirmeye başlarlar. Taşınma bütçesindeki önemli kalemlerden biri, nakliyat firmalarına ödenecek paradır. Hatay uluslararası evden eve taşımacılık fiyatları bütçe dostudur. Firmaların bazılarının fiyatları yüksek ama hizmetleri kalitelidir. Bazı firmaların fiyatları düşük ama hizmetleri kalitesizdir.

Konu uluslararası nakliyat olunca fiyata değil hizmet kalitesine bakılmalıdır. Yurtdışı nakliyatları günler hatta haftalar sürer. Haftalar sürecek nakliyatta eşyalar, hizmetine güvenilen firmalara emanet edilmelidir. Yüksek fiyat ödenen firmalar eşyalara zarar vermeden taşır. Düşük maliyetli firmalar hizmet kalitesi sorunlu olduğu için eşyaları hasar vererek taşır. Eşyaların zararı nakliyat fiyatıyla birleştirilince profesyonel firmaların fiyatlarından daha fazla çıkar.

Özellikle yurt dışına ilk kez taşınıyorsanız, uluslararası taşınmalar göz korkutucu olabilir. Öğelerinizi nakliye için nasıl hazırlayacağınız, ne kadara mal olacağı ve her şeyi yanınızda getirip getiremeyeceğiniz de dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok şey vardır.

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firması

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliye

Uluslararası nakliyat hizmetinin sorunsuz ve mükemmel gerçekleştirilmesi, doğru firmanın seçilmesinden geçer. Nakliyat firmaları internet kullanımı yaygınlaşınca hizmetlerini internetten duyurmaya başladılar. Firmalar kurdukları internet siteleriyle hizmetlerini daha fazla insana ulaştırır oldular. Örnek Uluslararası evden eve nakliye firmalarının internet sitesi adresinden incelenebilir. Linkte görüleceği üzere internet adreslerinde firmanın hizmetlerinden iletişim bilgilerine kadar her detayına yer verilir.

Çok sayıdaki Hatay uluslararası evden eve nakliye firmaları arasından en iyisini seçebilmek için internet siteleri incelenebilir. Nakliyat firmalarını fiili olarak tek tek gezmek yerine internet siteleri gezilebilir. İnternet sitelerindeki hizmet bilgileri yeterli olmazsa müşteri hizmetleri aranarak bilgi alınabilir. Müşteri hizmetlerini aramak istemeyenler firmanın ofisini ziyaret edilerek yüz yüze görüşme yapılabilir.

Hatay Uluslararası Evden Eve

Yurtdışına taşınmayı kolaylaştıracak tek şey; profesyonel Hatay uluslararası evden eve nakliyat firmasından yardım almaktır. Profesyonel firmanın seçilmesi, taşınmanın bütün zahmetini ve zorluğunu müşterinin üzerinden alır. Nakliyat firmasını belirlemede müşteri yorumları çok önemli bir yere sahiptir. Hizmet kalitesine güvenen firmalar, internet sitelerine müşteri yorumları kısmı koyarlar. Firmanın hizmetlerinden yararlananlar, tecrübelerini müşteri yorumları kısmında paylaşır. Müşteri yorumları olumlu veya olumsuz olabilir.

Yaşanmış tecrübelerin paylaşımı olduğu için müşteri yorumları karar aşamasında değerlendirilmelidir. İnternet sitesinde müşteri yorumlarının olmaması firmanın hizmetlerine güvenmemesi olarak değerlendirilir. Şikayet sitelerindeki yorumlar da önemlidir. Kişiler firmaların beğenmedikleri hizmetlerini veya mağduriyetlerini şikayet sitelerine yazmaktadır. Şikayetler de nakliyat firması konusunda karar verirken değerlendirilmelidir.

Hatay Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Nakliyat sektöründe eşyalar iki kategoriye ayrılır. Ticari ve zati eşya olarak ayrılan kategorilerin nakliyatı farklı şekillerde yapılmaktadır. Zati eşyalar, kişilerin temel ihtiyaçlarını gidermek için evlerinde, ofislerinde kullandıkları eşyalardır. Uluslararası zati eşya taşıma hizmetleri internet adresinde açıklandığı üzere çok detaylıdır. Ticari eşyalar, satılarak kazanç elde edilen mallardır. Ticari malların nakliyatı ise ayrı bir hizmet şeklidir.

Zati eşyalara ülkelerin sınırlarında gümrük vergisi uygulanmaz. Gümrüklerde zati eşyaların kontrolü yapılır. Ticari eşyalara gümrük vergisi uygulanır. Hatay uluslararası zati eşya taşımacılığı yapan araçlar, ticari eşya taşıyamazlar. Nakliyat belgelerinde araç içindeki zati eşya ise ticari eşya karışmamalıdır. Ticari eşyalarla zati eşyaların karıştırılması çeşitli sorunlara neden olabilir.

Hatay Uluslararası Ev Taşıma

Uluslararası nakliyat hizmetleri ayrıntılı bir hazırlık gerektirir. Araçlar eşyalarla yüklenip yola çıkıncaya kadar her ayrıntı titizlikle gözden geçirilmelidir. Profesyonel Hatay uluslararası ev taşıma firmaları, ön hazırlık çalışmaları yaparlar. Ön hazırlıkta, nakliyat için gerekli olan belgeler ve evraklar tamamlanır. Ülkelerin talep ettiği belgeler farklılık gösterir. Eşya hangi ülkeye taşınacaksa o ülkenin talep ettiği belgeler hazırlanmalıdır. Ülkemizden eşyaların çıkarılması için de istenen belgeler vardır. Çıkış için hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

 • Kimliğin fotokopisi
 • Pasaportun fotokopisi
 • Vekaletname
 • Adli sicil kaydı
 • Uçak bileti
 • Tarihçeli yerleşim yeri bilgileri raporu
 • Oturum izin belgesi

Oturum izin belgesi çok önemlidir. Oturum izin belgesinin çıkması uzun zaman alabilir. Nakliyat zamanı geldiğinde oturum izin belgesi yoksa nakliyat yapılamaz. Profesyonel bir uluslararası ev eşyası taşıma şirketi, taşınmanızın her yönüyle ilgilenecektir. Böylece kendinizi büyük taşınmaya hazırlamaktan başka hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, zamanı geldiğinde sevkiyata hazır olmaları için tüm eşyalarınızı toplamanıza yardımcı olurlar.

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Hatay Uluslararası Eşya Taşıma

Ülkemizin kanunlarına göre uluslararası nakliyat yapabilmek için C3 yetki belgesine ihtiyaç vardır. C3 yetki belgesi, firmanın uluslararası nakliyat gibi zor bir işi yapabilecek kapasitede olduğunu gösterir. Hatay uluslararası eşya taşıma firmalarının C3 belgesi vardır. C3 yetki belgesini almak isteyenler Ulaştırma Bakanlığı’na başvurmalıdır. Başvuranlar değerlendirilir. Şartları ve özellikleri uluslararası evden eve nakliyat hizmetini yapmaya uygun olanlara yetki belgesi verilir.

Uluslararası nakliyat firması tercihi aşamasında olanlar firmaya yetki belgesini sormalıdır. Yetki belgesi olmayanlarla görüşmeye bile gerek yoktur. Yetki belgesi olan uluslararası nakliyat firmalarının hepsinin hizmet kalitesi aynı değildir. Yetki belgesi olan firmalarda yüksek hizmet kalitesi aranmalıdır. Hizmeti kaliteli firmalar, taşınmayı müşterileri için kolaylaştırırlar.

Hatay Yurtdışı Evden Eve Nakliyat

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri, güven gerektiren bir iştir. İnsanlar güvendikleri kişilere ve firmalara evlerinin ve şahsi eşyalarının hepsini teslim ederler. Şayet güven yoksa insanlar değil eşyalarını hepsini tek bir parçasını dahi vermezler. Hatay yurtdışı evden eve nakliyat firmaları müşterilerinde güven tesis edebilmek için çok çalışmışlardır. Uluslararası evden eve nakliyat sözleşmesi, güven tesis etmek için yapılan bir işlemdir.

Müşteri adayları firma ile görüşürken ikna edici detaylar ararlar. Taraflar arasında sözleşme yapılması müşteri adaylarını ikna eder. Çünkü sözleşme, taraflar arasında güven duygusunu geliştirir. Sözleşmede, nakliyatın bütün detaylarına yer verilir. Nakliyatın tarihi, teslim tarihi, nakliyat fiyatı, hizmet çeşidi gibi detaylar bulunur. Sözleşme, tarafların haklarını korur.

Hatay Yurtdışı Evden Eve Nakliye

Uluslararası nakliyat süresi, eşyaların taşınacağı ülkenin konumuna göre değişmektedir. Avrupa ülkeleri nakliyat süresi en fazla 14 gündür. Denizaşırı ülkelerin nakliyat süresi ortalama 40 gündür. Eşyaları 40 gün boyunca yolda olan müşteriler nakliyatın durumunu doğal olarak merak eder. Nakliyatın durumu hakkında bilgi almak müşterinin en doğal hakkıdır. Nakliyat durum bilgisini almak eşyaları karşılamak için de önemlidir.

Profesyonel Hatay yurtdışı evden eve nakliye firmaları müşterilerine iletişim desteği sunmaktadır. 7 / 24 WhatsApp desteği ile müşteriler eşyaları ve nakliyatın süreci hakkında bilgilendirilir. Nakliyat firmasının düzenli olarak bilgi akışı sağlaması eşya sahiplerinin firmaya olan güvenini artırır. İletişimin kuvvetli olması sorunların daha hızlı çözülmesini sağlar. Özellikle bu aşamada alanında uzman olan bir firmanın tercih ediliyor olması; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Hatay Uluslararası Evden Eve Nakliyat Şirketleri

Hatay Yurtdışı Evden Eve

Profesyonel firmalar eşyaların zarar görmemesi çeşitli tedbirler alırlar. Ne kadar üst seviyede tedbir alınırsa alınsın eşyalarda hasarlar oluşabilir. Çünkü eşyalar günlerce kilometrelerce yol kat ederler. Bazen eşyaların farklı ulaşım araçlarına aktarılması gerekir. Yolculuk ve aktarım sırasında alınan tedbirlere rağmen eşyalarda hasar oluşabilir. Profesyonel Hatay yurtdışı evden eve nakliyat firmaları oluşabilecek hasara karşı eşyaları sigorta yapar.

Eşyalar yeni ülkeye vardığında firma elemanları, eşya sahipleriyle iletişime geçilir.  Eşyalar yeni adrese götürülür ve eve yerleştirilir. Evde yerleşim sırasında eşyaların hasar tespiti yapılır. Tespit için tutanak tutulur. Tutulan hasar tutanağına göre sigorta şirketi eşyanın hasarını karşılar. Sigortanın yapılması eşyalardaki hasar riskini engellemez ama müşterinin maddi zarara uğramasını engeller.

Hatay Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Çeşitli sebeplerle yurtdışına evini taşıyacak kişiler nakliyat firmaların zati eşya taşıma hizmetlerinden yararlanmalıdır. Hatay yurtdışı zati eşya taşımacılığı firmaları, nakliyatı titizlikle yaparlar. Zati eşyaların nakliyatı kapsamlı çalışmayı gerektirir. Ticari eşyalar genellikle fabrikada paketlenir. Paketli bir şekilde hazırlanan ticari eşyaların araçlara nakli de toplu olarak yapılır. Zati eşyaları paketlemesi ve araçlara nakli tek tek yapılır. Eşyaların kategorisinin belirlenmesi sunulacak nakliyat hizmetlerini belirler. Zati eşya kategorisine giren eşyalar şunlardır;

 • Evlerde kullanılan temel eşyalar; mobilya takımları, oda takımları, mutfak gereçleri, şahsi kıyafetler ve eşyalar, dolaplar, masalar, sandalyeler, televizyonlar, bilgisayarlar
 • Ofislerde, işyerlerinde çalışırken kullanılan eşyalar; çalışma ekipmanları, masa, sandalye, dolap, bilgisayar, evraklar
 • Ulaşım için kullanılan araçlar; arabalar ve motosiklet gibi vasıtalar

Hatay Yurtdışı Ev Taşıma

İnsanların uluslararası nakliyat firmalarından beklentileri farklılık gösterebilir. Nakliyat firmaları müşteri adaylarının ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak hizmetlerini çeşitlendirir. MMT lojistik firmasının hizmet çeşitleri internet sayfamızda listelenmiştir. Uluslararası nakliyat hizmet çeşitlerinin içeriği değişkenlik gösterir. Profesyonel Hatay yurtdışı ev taşıma firmalarının hizmet çeşitleri MMT lojistik firmasıyla benzerlik gösterir. Yurtdışı nakliyat hizmet çeşitleri şunlardır;

 • A+ ev taşıma
 • Karayolu taşımacılık
 • Zati eşya taşımacılığı
 • Denizyolu taşımacılık
 • Eşya depolama
 • Havayolu taşımacılık
 • Demiryolu taşımacılık

İş yoğunluğu nedeniyle taşınmanın hiçbir aşamasında olamayacak kişiler A+ ev taşıma hizmetini tercih ederler. A+ yani anahtar teslim nakliyat hizmetinin her aşamasını firma gerçekleştirir. Eşyaları eve aldığı gibi yerleştirir. Ve hazırlanan evin anahtarı müşteriye teslim edilir.

Hatay Yurtdışı Eşya Taşıma

Son zamanlarda nakliyat firmalarının eşya depolama hizmetleri çok talep görmeye başladı. İnsanlar modaya uyarak evlerinin eşyalarını değiştiriyorlar. Değişen eşyaları atmaya kıyamayınca bir yere koymak gerekiyor. Kömürlük gibi mekanlara koymak eşyaları çöpe atmakla eşdeğerdir.  Atılamayan eşyalar, nakliyat firmalarından kiralanan eşya depolarına konur. Eşya depolarında bir eşyayı veya bir evin eşyasını koyabilecek ebatlarda alanlarda vardır.

Eşya depoları aylık veya yıllık kiralanır. Depoların bakımı, temizliği, güvenliği nakliyat firması tarafından sağlanır. Eşyalar, 7 / 24 güvenlik kamerasıyla korunur. Profesyonel Hatay yurtdışı eşya taşıma firmaların yabancı ülkelerde de eşya depoları vardır. Yabancı ülkelerdeki depolar, nakliyat aracı geldiği halde evini tutamamış müşteriler için kurtarıcı bir hizmettir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1