Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’den Avusturya’ya mobilya taşıma hizmet veren firmaların sigortalı bir şekilde hizmet sunmak durumundadır. Bundan dolayı Türkiye ile Avusturya arasında yoğun bir şekilde taşımacılık hizmetlerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etmek de mümkündür! Taşınacak mobilyalarınız yerlerinde tespit edilmektedir. Eğer hassas mobilyalarınız var ise özenli ve özel bir şekilde ambalajlanmalıdır. Bu işlem özel kasalarla yapılmaktadır.

Mobilyalarınızın taşınma işlemleri sırasında herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek adına numaratörleme yapılmaktadır. Mobilyalarınızın bulunduğu yerde m3 ölçüsü çıkarılmaktadır. Bu işlemden sonra ise numaratörleme yapılarak mobilyanız için bir kimlik oluşturulmaktadır. Bu şekilde mobilyalar etiketlenir ve ardından bir liste oluşturulur. Mobilyalarınızın tüm ambalajlama işleri bittikten sonra yerinizden alınır ve araca yüklenir.

Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya Taşıma

Daha sonrasında MMT lojistik depolarına getirilerek gümrük işlemleri bitene kadar burada muhafaza edilir. Gümrükten geçebilmesi için gerekli tüm işlemler ortama 2 ya da 3 gün sürmektedir. Gümrük işlemleri bittikten sonra tırlara ya da konteynerlara yüklenir ve belirttiğiniz adrese doğru yola çıkar. Özellikle Türkiye’den Avusturya’ya mobilya taşıma hizmetleri söz konusu olduğunda karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkar. Firmamız da bu tür hizmetleri sorunsuz bir şekilde sunabilme kabiliyetine sahiptir.

Mobilyalarınızın taşınması esnasında olası herhangi bir zarara karşı MMT lojistik olarak sigortalama yapmaktayız. Sigortalı olarak taşınan eşyalarınızın eğer anlaşmanız da var ise montajı ve demontajı da yapılmaktadır. Böylelikle mobilyalarınız geldiği an montaj işlemleri için uğraşmanıza ya da usta aramanıza gerek yoktur. MMT Lojistik her zaman profesyonel çözümler noktasında başarılı hizmetlerin adresi konumunda yer almaktadır. Tam da bu noktada firmamız; yüzde yüz müşteri memnuniyetini de önemsemektedir.

Fazladan zaman kaybetmiş olmazsınız. Bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren mobilyalarınızın taşınıp montajının yapıldığı son ana kadar iletişimde kopukluk olmamaktadır. İstediğiniz zaman telefonla mobilyanızın nerede ve ne durumda olduğunuz öğrenebilirsiniz. Böylece strese girmemiş ve aklınızda soru kalmamış olur. Avusturya Türkiye evden eve nakliyat süreci, mobilya taşıma hizmetlerini de kapsamaktadır.  Böylece mobilya taşımacılığı hizmetinin de sorunsuz bir seviyede sunulmasını nakliyat firmaları sağlamaktadır.

Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya İhracatı

Mobilya İhracatı yapılacaksa ilk olarak mikro ihracat kavramının ne olduğu bilinmelidir. Türkiye’den Avusturya’ya mobilya ihracatı için KDV konusu da önem taşımaktadır. Bu bağlamda 20 Temmuz 2011 tarihinde Resmi Gazete’ de bir tebliğ yayınlanmıştır. Bu Gümrük Genel Tebliğine göre mikro ihracat kapsamında 7500 Euro’ya ve 150 kilograma kadar olan gönderilerde KDV iadesi hakkın tanınmıştır.

Gümrük süreci geçildikten sonra taşımacılık için hazırlanan mobilyalarınızın yük teslim talimat formu ve faturası 7500 Euro ve 150 kilograma kadar ise bu durum geçerlidir. Ülkemizden Avusturya’ya yönelik olarak mobilya ihracatının etkili bir düzeyde yapıldığını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda ülkemizden Avusturya’ya varışlı nakliyat hizmetlerinde de etkili bir düzeyde artış yaşanmıştır. Bu noktada firmamızın her zaman bu bölgede yüksek kalite standartlarında bir hizmet sunduğunu ifade edebiliriz.

Zonguldak Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Avusturya gümrük muafiyet sınırı 150 Euro olarak belirlenmiştir. Bu sınırın içerisinde kalan ürünler için ise %20 ye kadar gümrük vergisi alınmaktadır. Vergi oranı ise mobilya ürünlerinde %5 olarak alınmaktadır. Aynı şekilde ev ve dekorasyon ürünleri için %5 vergi oranı uygulanmaktadır.

Tabi ki mobilyalarınızın gümrükten geçebilmesi belirli şartlara bağlıdır. MMT Lojistik olarak ihracatınızın için gerekli tüm bilgileri size danışmanlarımız tarafından bildiriyoruz. Mobilyalarınızın güvenli bir şekilde ihracatı için her türlü konuda bilgi ve hizmet veriyoruz.

Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya Taşıma Fiyat

Yurtdışına mobilya taşıma işlemleri yurtiçi gibi olmadığından fiyatlar da farklılık göstermektedir. Çünkü işin içine gümrük ve vergi oranları girmektedir ve her ülkenin vergi oranı ise farklıdır. Türkiye’den Avusturya’ya mobilya taşıma fiyat belirlemesi ilk olarak ülkenin vergi oranına bağlıdır. Bunların yanında ise diğer kriterler fiyatların farklılaşmasına sebep olur. Ülkemizde Avusturya ile yoğun bir ticari faaliyetin bulunduğunu ifade edebiliriz. Özellikle son zamanlarda mobilya taşıma hizmetleri konusunda etkili bir hizmetin mevcut olduğunu da söylemek mümkün olmaktadır.

Taşıma fiyatları belirlenirken ilk olarak mobilyanın miktarına bakılır. Bunun yanında mobilyanın hangi tarihte teslim edileceği önem taşır. Yani size özel bir taşıma mı yapılacak yoksa zaman genişliği var ve başka taşıma işleri de beklenecek. Eğer zamanınız kısıtlı veya tarih sizin için önemli ise fiyat diğerlerine oranla biraz daha fazla olacaktır. Yurtdışı taşıma işinde fiyatı belirleyen diğer bir kıstas ise ülkenin neresine gideceğidir.

Yani yolun durumu fiyatı farklılaştıracaktır. Mobilyalarınız taşıma işlemi olarak klasik olarak paketlenmektedir. Siz eğer ekstra bir paketleme isterseniz fiyatı değişmektedir. Mobilyalarınızın taşınması esnasında etiketleme veya barkodlama işlemi isterseniz aynı şekilde fiyat değişecektir. En doğru fiyatı alabilmek için firmamızla iletişime geçebilir ve mobilyanızın durumuna göre fiyat alabilirsiniz. Özellikle ülkemizden Avusturya ülkesine yönelik olarak yapılan mobilya taşımacılığının mutlaka profesyonel seviyede sunulması şarttır.

Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’den Avusturya’ya Mobilya Taşıma Prosedürleri

Yurtdışı mobilya taşıma işlemleri yurtiçi taşıma işlemlerinden farklı ilerlemektedir. Türkiye’den Avusturya’ya mobilya taşıma prosedürleri içinde en önemli kısım gümrük işlemleridir. Mobilyaların gümrükten onaylı bir şekilde geçmesi ve serbest dolaşıma çıkması gerekmektedir. Bunun içinde belirli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Elbette ki Türkiye’den Avusturya’ya eşya taşımak istediğinizde sizden istenilen prosedürleri de yerine getirmeniz şarttır!

Mobilyanın gümrükten sorunsuz bir şekilde geçebilmesi için gümrük fiyat beyannamesi ve gümrük fiyatlarının düzenlenme beyannamesinin olması gerekmektedir. Mobilyalarınızın sınırdan geçtikten sonra ise GTİP koduna göre sınıflandırılması yapılır. Diğer evrakların yanında mobilyanın uygunluk ve hijyen sertifikasının ayrıca nakliye işleminin onaylandığını gösteren belge olmalıdır.

Belgeler hazırlandıktan sonra belirlenen gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Belirlenen vergi ödendikten sonra mobilyanın gümrükten çekilmesi gerekmektedir. Bu aşamayı MMT Lojistik olarak takip etmekteyiz. En son kısımda ise belirlenen sözleşme ve anlaşmalar imzalanır. Tam da bu noktada uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerinin sunulmasında firmamız, sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Taşınan mobilyaların gümrük ödemeleri hesaplanır ve sonrasında taşınma işlemleri gerçekleşir. Prosedürlerin sorunsuz bir şekilde aşılması için gereken tüm hizmeti vermekteyiz. Mobilyalarınızın güvenle istediğiniz adrese teslimi için kapsamlı bir şekilde çalışma yürütmekte ve sizlerin memnuniyetinizi hedeflemekteyiz. Prosedürlerle ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şayet siz de sorunsuz bir seviyede Avusturya’ya mobilya göndermek istiyorsanız; firmamız sizlere mükemmel bir kalitede bir nakliyat hizmeti sunacaktır!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1