Kırklareli Uluslararası Evden eve Nakliyat

Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat firması gündeme geldiği zaman MMT Lojistik en mantıklı seçeneklerin adresi konumunda yer almaktadır. Taşınma, insanlık tarihi kadar eski bir eylemdir. İnsanlar çeşitli nedenlerle yer değiştirmek zorunda kalırlar. Ülkemizde insanlar geçmiş yıllarda kendi imkanlarıyla taşınırdı. Nakliyat firmalarının sayısı artıkça taşınmalar firmalar aracılığıyla yapılır oldu. Nakliyat firmaları, taşınanların işlerini çok fazla kolaylaştıran evden eve nakliyat hizmetini geliştirdiler. Evden eve nakliyat bir zamanlar sadece yurtiçi taşınmaları için geçerliydi.

Zamanla yurtdışı taşınmaları da evden eve nakliyat hizmetleriyle verilmeye başlandı. Uluslararası evden eve nakliyat hizmetleriyle artık bir ülkeden diğerine taşınmak çok daha kolaylaştı. Uluslararası evden eve nakliyat ilk zamanlar sadece yakın ülkeler için verilirdi. Günümüzde yakın uzak fark etmeksizin dünyanın dört bir tarafına güvenli ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat hizmeti firmamız üst düzeyde bir kalitede sizlerle buluşturmaktadır.

Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat firması

Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat firması

Kırklareli Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Yurtdışına taşınmak çok fazla prosedür içeren zahmetli bir iştir. Prosedürlerin fazla olması nedeniyle sorunsuz gerçekleştirilmesi zordur. Profesyonel Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat firmaları tarafından yapıldığında sorunsuz gerçekleştirilir. Ülkemizde son yıllarda nakliyat firmalarının sayısında artış yaşandı. Nakliyat firmaları ile taşınanlar rahatlığını tecrübe ettiler. Rahat taşınmak ve eşyaların zarar görmemesini isteyenler nakliyat firmalarından hizmet almaya başladı.

Nakliyat firmalarının sayısı artınca profesyonellerin arasına amatör firmalar da karıştı. Profesyonel firmalarla taşınmak isteyenler tercihlerini dikkatli yapmalıdır. Amatör firmalar arasından profesyonelleri seçebilmek için hizmet özelliklerine bakmak gerekir. Profesyonel uluslararası nakliyat firmalarının genel özellikleri şunlardır;

 • Firmanın bütün hizmetleri ve hizmetin her aşaması kurumsal yapıda verilir.
 • Firmanın elemanları tecrübeli, bilgili ve güler yüzlüdür.
 • Firmanın araç filosu her yoğunlukta eşyaya uygun araç tahsis edecek kadar zengin ve geniştir.
 • Araçların bakımları düzenli olarak yapılır.
 • Eşyaların zarar görmesini önlemek için her türlü tedbir alınır.
 • Eşyalar yapılarına uygun özel malzemeler kullanılarak paketlenir.
 • Paketlenen eşyalar özel bir ekip tarafından nakil aracına yüklenir.
 • Nakliyatın güvenliği ve daha hızlı teslim edebilmek için gerektiğinde farklı ulaşım araçları kullanılır.
 • Firmanın yurtiçinde ve yurtdışında eşya depolama hizmeti bulunur.
 • Taşıma yaptığı ülkelerde firmanın acentesi bulunur.
 • Taşımaya başlamadan önce eşyalar sigortalanır ve müşteri ile sözleşme imzalanır.
 • Nakil araçlarının için eşyaların sabitlenmesini sağlayan ekipmanlarla donatılmıştır.
 • Nakliyat tamamlandıktan sonra hasar tespiti yapılır. Hasar varsa sigortadan maliyeti karşılanır.

Kırklareli Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Yurtdışına taşınacaksanız öncelikle kendinize bir bütçe çıkarmalısınız. Bütçede taşınma için gerekli olan bütün kalemler mutlaka yer almalıdır. Hatta hesapta olmayan harcamaların olacağını düşünerek ekstra bir kalem daha eklenmelidir. Taşınma bütçesinde en büyük harcama, nakliyat firmalarına ödenen miktardır.  Bütçenin hesaplanabilmesi için Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat fiyatları öğrenilmelidir. Uluslararası nakliyat fiyatlarını etkileyen kriterler vardır. Bu kriterler;

 • Eşyaların taşınacağı ülkenin uzaklığı
 • Eşyaların kaplayacağı hacim, eşyaların yoğunluğu
 • Eşyaların hangi nakliyat hizmetleriyle taşınacağı
 • Taşıma firmasının fiyat politikası
 • Taşınmanın yapılacağı dönem
 • Taşınma zamanındaki döviz kuru

Döviz kurunun ne alakası var diye düşünülebilir. Ancak uluslararası nakliyatta pek çok ödeme dövizle yapılmaktadır. Bundan dolayı döviz kuru nakliyat fiyatlarına yansır. Firmamız bu tarz hizmetlerin bütçe dostu bir şekilde sunulmasında titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Kırklareli Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Yurtiçinde şehir içi veya şehirlerarası taşınmış olanlar taşınmanın zor olduğunu bilirler. Yurtiçindeki taşınmaların çok fazla prosedürü yoktur. Bundan dolayı zorda kalırsa kişiler kendi imkanlarıyla eşyalarını taşıyabilirler. Bir kamyonet kiralayıp bir iki arkadaşını çağırarak hasarlı ve sorunlu da olsa eşyalar taşınır. Sorunsuz ve hasarsız taşınma isteyenler nakliyat firmalarından yardım alır. Yurtdışına taşınmak, yurtiçine göre çok daha zor ve zahmetlidir. Nakliyat firması olmadan taşınmak imkansızdır.

Yurtdışına taşınmak isteyenler, uluslararası nakliyat firmalarından yardım almalıdır. Profesyonel Kırklareli uluslararası evden eve taşımacılık firmaları günler hatta haftalar süren nakliyatı sorunsuz gerçekleştirirler. Uluslararası nakliyat hizmetlerinin süresi eşyaların taşınacağı ülkeye göre değişir. Avrupa ülkelerine ortalama 14 günde, deniz aşırı ülkelere yaklaşık 40 günde nakliyat tamamlanır. Tam da bu kapsamda firmamızın Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat hizmetinin merkezinde yer aldığını ifade edebiliriz.

Kırklareli Uluslararası Evden Eve Nakliye

Taşınma masrafları çok fazla diye daha düşük fiyatlı amatör nakliyat firmalarından hizmet alınmamalıdır. Amatör firmaların hizmet kalitesi düşüktür. Hizmet kalitesinin düşük olması eşyaların hasar görmesi ve sorunlar yaşanmasıyla sonuçlanır. Eşyalarda oluşan hasar hesaba eklendiğinde yüksek fiyatlı nakliyatın maliyetini geçebilmektedir. Daha fazlaya mal olmaması ve nakliyatın her aşamasında stres yaşamamak için profesyonel Kırklareli uluslararası evden eve nakliye firmalarından hizmet alınmalıdır.

Bütçesi uygun olmayanlara çeşitli zamanlarda profesyonel firmalardan hizmet alabilme fırsatları sunulmaktadır. Profesyonel uluslararası nakliyat firmaları işlerin çok yoğun olmadığı zamanlarda kampanyalar düzenler. Düzenlenen kampanyalarda aynı kalitedeki hizmetler daha uygun fiyata verilir. Yeni hizmet vermeye başlamış ancak hizmetleri kaliteli olan firmaların diğerlerine göre daha uygundur.

Kırklareli Uluslararası Evden Eve

Kırklareli Uluslararası Evden Eve

Kırklareli Uluslararası Evden Eve

Ülkemizde nakliyat firmasının sayısı oldukça fazladır. Nakliyat firmalarının hepsi uluslararası taşımacılık yapmazlar. Bundan dolayı nakliyat firması sayısıyla uluslararası taşımacılık firması sayısı doğru orantılı değildir. Uluslararası nakliyat yapacak firmaların belli bir kapasitesi ve özellikleri olmalıdır. Yeterli özellikleri ve şartları taşıyan firmalara Ulaştırma Bakanlığı, yetki belgesi vermektedir. Yetki belgesi olmayan firmalar uluslararası taşımacılık yapamaz.

Yurtdışına eşya taşımak isteyen firmalar, Ulaştırma Bakanlığı’na yetki belgesi için başvurmalıdır. Başvuruları değerlendiren bakanlık, şartları sağlayan firmalara yetki belgesini verir. Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat hizmeti veren firmaların yetki belgesi vardır. Yetki belgesinin olması bütün firmaların yüksek kalitede hizmet verdikleri anlamına gelmez. Yetki belgesi olan, hizmeti kaliteli firmalardan hizmet alınmalıdır.

Kırklareli Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Yurtdışına evini taşımak isteyenler Kırklareli uluslararası zati eşya taşımacılığı yapan firmalardan hizmet satın almalıdır. Uluslararası sektörde yapılan nakliyatlarda iki kategoride eşya taşınır. Taşınan eşyalar; zati eşyalar ve ticari eşyalardır. Evin içinde yaşam için temel ihtiyaç olarak kullanılan eşyalar zati eşya kategorisine girer. Ticari eşyalar, satılarak kazanç elde edilen eşyalardır. Kırklareli Uluslararası zati eşya taşıma hizmeti konusunda firmamız titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Eşyaların kategorileri farklı olunca uluslararası nakliyat hizmetleri de farklılık gösterir. Zati eşyaların yurtdışına taşınması daha kapsamlı, zahmetli ve karmaşıktır. Ticari eşyaların uluslararası nakliyatı, zati eşyaya göre daha kolaydır. Zati eşyaların paketlenmesi, araca taşınması, yeni adreste yerleştirilmesi tamamen firmaya aittir. Ticari eşyaların paketlemesi genellikle fabrikalar tarafından yapılmış olur. Yabancı ülkeye ve yeni adrese ulaştığında eşyalar koliler halinde teslim edilir. Yerleştirilmesi için ayrıca bir hizmet verilmez.

Kırklareli Uluslararası Ev Taşıma

Kırklareli Uluslararası Ev Taşıma

Kırklareli Uluslararası Ev Taşıma

Uluslararası nakliyat hizmeti aşamalar şeklinde gerçekleştirilir. Profesyonel Kırklareli uluslararası ev taşıma firmaları, aşamaların planlı yapılması konusunda son derece titizdir. Uluslararası nakliyat hizmetleri aşamaları şöyle sıralanır;

 • Müşteri, uluslararası nakliyat firmasıyla hizmetlerini görüşmek için iletişime geçer.
 • Hizmetlerin kalitesi konusuna tatmin edici cevaplar alan müşteriden randevu talep edilir. Randevunun amacı, eşyaların analiz edilmesi, hacminin ölçülmesi, fiyatın netleştirilmesidir.
 • Randevu sonunda fiyat belirlenip anlaşma sağlanınca sözleşme imzalanır.
 • Eşyalar hasara karşı sigortalanır.
 • Eşya sahibinin hazırlaması gereken belgeler liste haline getirilerek verilir. Böylece belgelerin eksiksiz hazırlanması sağlanır.
 • Nakliyat zamanında eşyalar paketlenir, nakil araçlarına taşınır ve sabitlenerek yerleştirilir.
 • Nakil sırasında gümrük gibi işlemler eksiksiz tamamlanır.
 • Yeni adrese ulaşıldığında eşya sahibiyle iletişime geçilerek eşyalar yerleştirilir.

Kırklareli Uluslararası Eşya Taşıma

Yurtiçinde taşınma yapılabilmesi için istenen herhangi bir belge yoktur. Nakliyat firmasıyla yapılan sözleşme yeterlidir. Yurtdışına eşya taşıyabilmek için hazırlanması gereken pek çok belge vardır. Belgelerin bir kısmını firma, diğer kısmını eşya sahibinin hazırlaması gerekir. Güvenilir Kırklareli uluslararası eşya taşıma firmaları, eşya sahiplerine hazırlaması gereken belgeleri liste halinde verir. Belgelerin listeler halinde verilmesinin nedeni eksik kalmaması içindir. Belgelerden biri bile eksik ya da yanlış olsa nakil aksar veya iptal olur. Her ülkenin istediği belge farklı farklıdır. Bundan dolayı liste, eşyaların taşınacağı ülkenin istekleri doğrultusunda hazırlanır. Nakliyat için gerekli olan belgeler;

 • Oturma izni
 • Kimlik ve pasaport fotokopisi
 • İkametgah
 • Vekaletname
 • Adli sicil kaydı
 • Uçak bileti
 • Tarihli yerleşim yeri bilgileri raporu

Kırklareli Yurtdışı Evden Eve Nakliyat

Uluslararası nakliyat hizmeti için firmayla mutlaka sözleşme imzalanmalıdır. Sözleşme, taraflar arasında sözle yapılan anlaşmanın yazıya dökülmüş halidir. Kırklareli yurtdışı evden eve nakliyat firmaları müşterisiyle sözleşme imzalamaktadır. Sözleşme tarafların haklarını korumak için yapılır. Sözleşmenin içinde nakliyata dair bütün detaylara yer verilir. Sözleşmede bulunan bilgiler;

 • Eşyaların hangi tarihte hangi adresten alınacağı
 • Eşyaların nakledileceği ülke ve adres bilgileri
 • Nakliyatın kaç liraya yapılacağı
 • Nakliyatın tahmini teslimat süresi
 • Sigorta poliçesi
 • Tarafların imzası

Tarafların imzası olmadan sözleşme sadece yazılı bir kağıttır. İmzalar atılınca sözleşme, tarafları bağlayıcı resmi bir belgeye dönüşür. Sözleşmeden iki nüsha çıkarılarak biri firmaya diğeri eşyanın sahibine verilir. Sözleşme ile alınacak nakliyat hizmeti garanti altına alınır. Kırklareli uluslararası evden eve nakliye hizmeti açısından firmamız en mantıklı seçenektir!

Kırklareli Yurtdışı Evden Eve Nakliye

Taşınma denilince eski yöntemlerle taşınanların aklına eşyaların zarar görmesi gelir. Eski yöntemlerde eşyaların zarar görme oranı çok daha yüksektir. Modern tekniklerle yapıla Kırklareli yurtdışı evden eve nakliye hizmetlerinde eşyaların zarar görme ihtimali çok düşüktür. Çünkü eşyaların zarar görmemesi için her türlü tedbir alınır. Profesyonel firmalar eşyaların hasar görmemesi konusunda çok daha iddialıdır. Profesyonel firmaların eşyaları korumak adına aldıkları önlemler şunlardır;

 • Eşyalar yapılarına en uygun olan malzemelerle paketlenir.
 • Paketleme için kullanılan malzemeler en yeni ve özel malzemelerdir.
 • Paketleme işlemi, deneyimli elemanlar tarafından yapılır.
 • Nakliyat için içi özel ekipmanlarla donatılmış araçlar kullanılır.
 • Araçların eşyaları sarsmaması için düzenli bakımları yapılır.
 • Eşyaların birbirine zarar vermemesi için araç içine özel bir ekip tarafından yerleştirilir.

Unutmamak gerekir ki uluslararası nakliye karmaşık bir süreçtir ve birçok farklı tarafı içerir. Eşyalarınızın yüklenmesi, taşınması ve boşaltılması nakliye firmasına aittir. Taşıyıcı, mallarınızın bir yerden başka bir yere taşınmasından sorumludur. Gümrük komisyoncusu, bir ülkeye girmeden önce tüm yasal gerekliliklerin yerine getirilmesini sağlamakla yükümlüdür. Son olarak, taşıyıcı, taşımaya dahil olan her iki ülkede de ruhsat sahibi olmalıdır.

Kırklareli Yurtdışı Evden Eve

Kırklareli Yurtdışı Evden Eve

Kırklareli Yurtdışı Evden Eve

Alınan bütün tedbirlere rağmen eşyalarda hasar oluşma riski bulunur. Çünkü uluslararası nakliyat günler hatta haftalar sürmektedir. Haftalarca yollarda olan eşyaların bazen araç değiştirmesi gerekir. Taşınmanın yapılacağı ülkenin konumuna göre sadece karayolu nakliyatı yeterli olmayabilir. Bazen deniz, demir ve hava yolu araçlarına ihtiyaç duyulur. Japonya’ya eşya taşınırken eşyalar belli bir noktada gemiye aktarılmalıdır. MMT lojistik tam da bu kapsamda firmamız üst düzeyde bir hizmeti sizlerle buluşturmak konusunda titiz bir çalışmaya imzasını tmaktadır.

Aktarım ve uzun süren yolculuk sırasında eşyalar, zarar görme riskiyle karşı karşıyadır. Profesyonel Kırklareli yurtdışı evden eve nakliyat firmaları müşterilerinin zarara uğramaması için sigorta tedbirini alır. Nakliyata başlamadan önce eşyalar sigorta yapılır. Nakil bitip eşyalar yerleşince hasar tespiti yapılır. Alınan tedbirlere rağmen hasar tespit edilirse eşyanın bedeli ödenir.

Kırklareli Yurtdışı Zati Eşya Taşımacılığı

Uluslararası nakliyat hizmetinde başarı, taşımanın sorunsuz, aksamadan ve eşyaların zarar görmeden tamamlanmasıdır. Profesyonel Kırklareli yurtdışı zati eşya taşımacılığı firmalar, nakliyatın sorunsuz olması için azami derecede dikkatlidirler. Zati eşya taşımacılığında sadece zati eşya taşımalıdır. Zati eşyaların arasına ticari eşya karışmamalıdır. Zati eşyalara gümrük vergisi uygulanmaz. Ülkelerin sınırlarında belgeleri ve eşyalar kontrol edilir. Ticari eşyalara gümrük vergisi uygulandığından dolayı eşyanın karışmaması gerekir. Eşya kategorilerini karıştırmamak için kapsamına nelerin girdiğini bilmek gerekir. Zati eşyalar;

 • Evde kullanılan masa, sandalye, mobilya takımları, koltuk takımları, mutfak araç gereçleri, kıyafetler, beyaz eşyalar, TV, bilgisayar vb
 • İşyerinde, ofiste çalışırken kullanılan ekipmanlar, dolaplar, masalar, sandalyeler vb
 • Ulaşım vasıtası olarak kullanılan arabalar, bisikletler, motosikletler vb
Kırklareli Yurtdışı Ev Taşıma

Kırklareli Yurtdışı Ev Taşıma

Kırklareli Yurtdışı Ev Taşıma

Seçilecek nakliyat firması, uluslararası nakliyatın hangi kalitede yapılacağını belirler. Nakliyat firması sayısının çok fazla olması nedeniyle seçim zor olur. Öncelikle Kırklareli yurtdışı ev taşıma firmaları arasında eleme yapılarak araştırılacak firma sayısı azaltılmalıdır. Eleme sonunda araştırılacak firmalar;

 • Kırklareliler tarafından çok rağbet gören firmalar
 • Yakın zamanda yurtdışına taşınan eş, dost, akrabanın önerdiği firmalar

Sayının azalması araştırmanın daha detaylı yapılmasına yardımcı olacaktır. Firmaların internet siteleri tek tek incelenmelidir. Sitelerdeki hizmetler ile müşteri yorumları üzerinde daha fazla durulmalıdır. Sitede müşteri yorumları yoksa eksi olarak değerlendirilmelidir. Çünkü hizmet kalitesine güvenmeyen firmalar müşteri yorumlarından kaçarlar. Güvenen firmalar ise çekinmeden müşteri yorumlarına sitelerinde yer verirler. Müşteri yorumları, tecrübe edilmiş hizmetlerin yansıması olduğundan önemlidir.

Kırklareli Yurtdışı Eşya Taşıma

Kırklareli’nde apartmanda oturanlar fazlalık eşyalarını koyacak yer bulamamaktan şikayetçidir. Çünkü genellikle apartmanlarda böyle boş bir alan bulunmaz. Nakliyat firmaları, insanların bu ihtiyacını fark ederek eşya depoları hizmetini vermeye başladılar. Eşya depoları, farklı büyüklükteki eşyaları alabilecek alanların bulunduğu güvenlikli mekanlardır. Bir eşyayı veya bütün bir evin eşyasını alabilecek çeşitlilikte alanlar vardır.

Eşya depolarının güvenliği, bakımı, temizliği ve diğer işleri nakliyat firmasına aittir. Eşya depolarına, kısa süreliğine yurtdışına taşınanların da ihtiyacı olmaktadır. Kısa süreliğine taşınanlar genellikle eşyalarını götürmezler. O süre içinde eşyalar Kırklareli yurtdışı eşya taşıma firmalarına ait depolarda muhafaza edilir. Depolarda eşyalar belli bir ücret karşılığında korunur. Ücretler aylık veya yıllık olarak ödenir. Kırklareli uluslararası evden eve nakliyat hizmetini firmamız tam olarak beklediğiniz kalitede sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1